وزیر ارتباطات در واکنش به اعتراض کاربران: اینترنت غیرحجمی ۳۰ درصد ارزان‌تر است

صبح امروز محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات پستی در اینستاگرام منتشر و تعرفه‌ی جدید اینترنت را برمبنای غیرحجمی اعلام کرد و در همین راستا با انتقاداتی از سوی کاربران روبه‌رو شد؛ به‌طوری که در نهایت جهرمی ناچار به دادن پاسخ به انتقادات کاربران شد.

وی در رابطه با هزینه‌ی اینترنت غیرحجمی اعلام کرد:

در قیاس با تعرفه‌ی قبلی، حداقل حدود ۳۰ درصد کاهش هزینه با اجرای این طرح برای کاربران پیش‌بینی می‌شود. اطمینان داشته باشید که حتی با وجود مفهوم مصرف منصفانه‌ی بیش از ۸۰ درصد، کاربران دیگر نیازی به خرید حجم یا پرداخت هزینه اضافه نخواهند داشت.

وی تاکید کرد که سرعت خریداری شده باید به‌وسیله‌ی شرکت‌ها تضمین شود و اشتراک بین تعداد زیاد کاربر در اینجا معنا ندارد. آذری جهرمی از کاربران درخواست کرد صبوری کنند تا شرکت‌ها طر‌ح‌های خود را ارائه کنند. وی اطمینان خاطر داد که دیدگاه‌های جمع زیادی از مصرف‌کنندگان لحاظ شده است.

وی در ادامه گفت:

نمی‌شود از دولت انتظار اشتغال داشت و همزمان از تولیدات بومی حمایت نکرد. جوانان ایرانی همواره در عرصه‌ی سرویس‌های نوین خوش درخشیده‌اند و لایق حمایت‌های ما و شما هستند. استفاده از سرویس‌های ایرانی برابر با ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم است.

منبع: زومیت