وزیر ارتباطات: بازار گوشی موبایل تا ۱۰ روز دیگر به تعادل می‌رسد

در حالی که قیمت گوشی به شدت با افزایش همراه شده و شاهد عرضه‌ی گوشی‌هایی با نرخ دلار بیش از ۹ هزار تومان به بازار هستیم، هفته‌ی گذشته وزارت ارتباطات لیستی از واردکنندگان موبایل و ارز تخصیص داده شده به واردات این کالا به هر واردکننده را منتشر کرد. 

اگرچه هنوز مشخص نیست که دلیل این افزایش قیمت‌ها چیست و چرا گوشی هوشمندی که با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده است، باید با قیمتی چند برابری در اختیار مشتریان قرار گیرد و بازار در کسادی و نابسامانی به‌سر ببرد؛ محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به وجود احتکار در بازار فعلی گوشی تلفن همراه می‌گوید:

مقاله‌های مرتبط:

با توجه به شرایط موجود، پیش‌بینی می‌شود ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده، بازار به تعادل برسد. درحال حاضر در بازار گوشی موبایل، احتکار وجود دارد و شاهد کمبود این تجهیزات در بازار هستیم؛ اما پیش‌بینی می‌کنیم این وضعیت متعادل شود.

به گفته‌ی وی، در شرایط فعلی که عده‌ای سودجو از شرایط سوءاستفاده کرده‌اند و قیمت‌ها نیز افزایش یافته و توانایی خرید پایین آمده است، مردم اقدام به خرید گوشی نمی‌کنند. مردم اعتمادی به شرایط فعلی بازار موبایل و قیمت‌ها ندارند، با این وجود به نظر می‌رسد حدود یک هفته تا ۱۰ روز زمان لازم است تا بازار گوشی موبایل به تعادل برسد.

منبع: زومیت