وزارت داخلی حمله هکرهای روس به سیستم انتخاباتی آمریکا را تایید کرد

برای اولین بار پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته میلادی که در نتیجه‌ی آن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد، وزارت امنیت داخلی آمریکا تایید کرد که سیستم انتخاباتی این کشور در ۲۱ ایالت مورد حمله هکری قرار گرفته بود.

جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه‌ی آمریکا در حوزه‌ی امنیت سایبری و ارتباطات طی جلسه‌ای با اعضای کمیته‌ی جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرده که شبکه‌ی سیستم انتخاباتی ایالات متحده که مبتنی بر اینترنت است، در ۲۱ ایالت توسط هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور مورد حمله قرار گرفته بود. البته وی نامی از ایالت‌هایی که مورد حمله واقع شده‌اند به میان نیاورده است.

البته تماس‌های برقرار شده با شماری از مقامات اجرایی در زمینه‌ی انتخابات به نوعی نام ایالت‌هایی را که مورد حمله قرار گرفته‌ند، مشخص کرده است. البته گزارش‌های منتشر شده نشان از این دارد که قرار گرفتن در معرض حمله‌ی هکری به هیچ وجه نشان دهنده‌ی این موضوع نیست که نتایج انتخابات تغییر یافته یا دستکاری شده است. ضمنا اطلاعات ارائه شده هرگونه سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم‌های انتخاباتی رد می‌کند.

براساس گزارش‌های منتشر شده بیشتر حملات در مورد اسکن کردن سیستم‌ها و ایجاد اختلال در شبکه‌ی سیستم انتخاباتی بوده که در بسیاری از موارد با اختلال روبه‌رو شده‌اند.

گزارش‌های جدید پس از ماه‌ها از زمان برگزاری انتخابات آمریکا و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مقامات ایالتی مسئول برگزاری انتخابات منتشر شده است. به طور حتم این مشکلات می‌تواند سازمان‌های برگزار کننده‌ی انتخابات آمریکا را بیش از پیش برای آماده‌سازی و بهبود امنیتی سیستم انتخاباتی آماده کند.

منبع: زومیت