ورود موقت خودروهای منطقه آزاد کیش به دیگر نقاط ایران میسر شد

از امروز، چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶، به‌صورت موقت خودروهای دارای پلاک منطقه آزاد کیش که حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی و کمتر دارند، می‌توانند از جزیره کیش خارج شوند.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان این مطلب اعلام کرد:

خوشبختانه و پس از پیگیری‌های انجام‌شده توسط سازمان منطقه آزاد کیش و همکاری و مساعدت‌های جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، توانستیم مجوز ورود خودروهای دارای پلاک جزیره کیش که حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی و کمتر دارند به سرزمین اصلی را اخذ کنیم. خروج خودرو همواره یکی از مطالبات شهروندان جزیره کیش بوده است که خوشبختانه پس از در دستور کار قرار گرفتن این موضوع جهت افزایش رفاه حال این عزیزان، از این پس ساکنان جزیره کیش قادر خواهند بود با خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی و کمتر به سرزمین اصلی تردد کنند.

این در حالی است که بر اساس بخشنامه ۲۶ آبان ۹۵ مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک جمهوری اسلامی ایران، از تمامی گمرک‌های مناطق آزاد خواسته شده بود از پذیرش و ارائه هرگونه درخواست مبنی بر ورود موقت خودروهای مناطق آزاد به سرزمین اصلی جدا خودداری شود. پیش از این و در آستانه سال جدید نیز طی بخشنامه‌ای، به‌صورت موقت اجازه تردد خودروهای جزیره کیش در بازه پایان اسفند ۹۵ تا فروردین ۹۶ برای شهروندان جزیره کیش داده شده بود.


منبع: زومیت