وبگرد: به راحتی و بدون زحمت رزومه های حرفه ای بسازید


ساختن رزومه‌ی کاری، ساده‌ نیست. در وبگرد امروز سایت‌های را معرفی می‌کنیم که ساخت رزومه را برای‌تان ساده می‌کند. ٓ

رزومه (فرانسوى:résumé) به نوشته‌ای گفته می‌شود که پیشینه تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا شرکت‌ها و کارفرماها بتوانند با مطالعه آن در مورد استخدام یک شخص تصمیم بگیرند.

برای موفقیت در کاریابی، معمولاً تهیه یک رزومه مناسب اهمیت زیادی دارد. درستی نوشتاری و بی‌غلط بودن رزومه نیز از موارد مهم تهیه یک رزومه دانسته می‌شود. اما نکته‌ای که ممکن است بسیاری از آن غافل بمانند ظاهر زیبا و حساب شده ساخت یک روزمه است که به مراتب می‌تواند در گرفتن وقت مصاحبه برای شما شانس بیشتری به ارمغان بیاورد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از وب‌سایت‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، رزومه خود را از قالب سنتی خارج کنید و ظاهری شیک و با جزییات تصویری بیشتر بسازید.

Enhancv

ساخت رزومه

اگر دوست دارید رزومه خود را با اطلاعات کامل، فونت‌های خوانا، رنگ‌های زیبا و نمودار‌هایی که رساندن اطلاعات را آسان می‌کنند همراه کنید، وب‌سایت Enhancv یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت چنین رزومه‌هایی است. در واقع رزومه‌ها هر چقدر که در ظاهر خوانا‌تر باشند و اطلاعات را به شکل بهتری منتقل کنند، می‌توانند در جلب توجه فرد مورد نظر شما برای گرفتن یک شغل بیشتر به چشم آیند و مدت زمان کافی برای پیدا کردن اطلاعات پیرامون شما را بیشتر کند.

Visualcv

ساخت رزومه

افراد در زمینه‌های مختلفی تخصص دارند و برای اینکه بخواهیم زمینه‌ی کاری حتی در رزومه‌ی خود هم نشان دهیم، بهتر است تا از قالبی اختصاصی برای رزومه‌ی خود برخوردار باشیم. برای مثال رزومه‌ی یک گرافیست با رزومه‌ی یک مهندس نرم‌افزار و یک مشاور باید تفاوت‌هایی داشته باشند. خوشبختانه وب‌سایت Visualcv قادر است تا قالب‌های اختصاصی را به شما پیشنهاد دهد و این مورد یکی از مزیت‌های این سرویس به حساب می‌آید.

پس از اینکه اطلاعات خام رزومه را وارد کردید حالا می‌توانید ترتیب‌بندی بخش‌های مختلف رزومه را تغییر دهید، رنگ به آن اضافه کنید و در برخی پوسته‌ها تصویر پس‌زمینه و رنگ هر بخش را تغییر دهید. البته این نکته را در ذهن داشته باشید که برای استفاده از بسیاری پوسته‌های حرفه‌ای این وب‌سایت باید حساب کاربری ارتقاء یافته را که ۱۲ دلار در ماه قیمت دارد خریداری کرده باشید. پس از اینکه رزومه‌ی خود را کامل و آماده کردید، حالا می‌توانید به صورت PDF آن را دانلود کنید و در صورت تمایل پرینت بگیرید.

Cvmkr

ساخت رزومه

در این سرویس همچنین بسیاری از قوانین ساخت رزومه نیز رعایت می‌شود. اما مواردی هستند که در زمان ساخت رزومه کاری خود باید به آن‌ها دقت کنید:

  1. یک رزومه‌ی خوب نباید طولانی و دارای زیاده گویی باشد؛
  2. با فونتی زیبا و با اندازه مناسب نوشته شود؛
  3. مدت زمان و تاریخ مدت کار‌های قبل و تجربیات گذشته درج شود؛
  4. درج مهارت‌ها و تحصیلات با شرحی کوتاه و تاریخ دریافت مدرک‌ها؛
  5. استفاده از عبارات ساده و قابل فهم.

وب‌سایت Cvmkr ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید رزومه‌هایی زیبا و حرفه‌ای را در چند دقیقه بسازید. این سرویس کاملا رایگان است و همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند.

وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را برای معرفی در بخش وبگرد به آدرس webgard@zoomit.ir ارسال کنید.منبع :زومیت