واکنش توییتری جهرمی به سیاست دوگانه آمریکا در قبال دسترسی مردم ایران به اینترنت

همانطور که می‌دانید در هفته‌های اخیر حذف اپلیکیشن‌های متعدد ایرانی از فروشگاه‌های اینترنتی مطرح جهان نظیر اپ استور و گوگل پلی استور شگفتی بسیاری را برانگیخته است. در حالی که پس از برجام بسیاری از فعالان حوزه‌‌ی فناوری در انتظار روزهای خوبی برای کاربران ایرانی بودند؛ اما اتفاقات روی داده قرابتی با آنچه که انتظار می‌رفت، ندارد. دو کمپانی گوگل و اپل حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه‌های خود را همسو با سیاست‌های دولت آمریکا عنوان کرده‌اند که به روشنی گویای افزایش فشارهای دولت ترامپ برای تحت فشار گذاشتن بیش از پیش کشورمان است.

مقاله‌های مرتبط:

با توجه به اینکه این روزها اجلاس سالانه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل در حال برگزاری است و بسیاری از مقامات ارشد کشور‌ها در آن حضور دارند، تمام نگاه‌ها به نیویورک دوخته شده تا آخرین مواضع و سیاست‌های کشور‌های مختلف در رابطه با مسائل جهانی بصورت کامل پوشش داده شده و روشن شود. دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا شب گذشته در صحن سازمان ملل به سخنرانی پرداخت که بخشی از سخنانش نیز اظهار نگرانی در رابطه با دسترسی ایرانیان به اینترنت بود. پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ که پس از برجام صوتر گرفته، آمریکا در بسیاری از موارد به بهانه‌ی تحریم اقدامات متعددی را انجام داده که برخلاف توافق برجام است.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز ساعاتی پیش با انتشار توییتی در صفحه‌ی شخصی خود به این موضوع واکنش نشان داد. وی در توییت خود با اشاره به قطع دسترسی کاربران ایرانی به سایت‌های متعدد از سوی کمپانی‌های آمریکایی به بهانه‌ی تحریم، اظهار نگرانی دولت آمریکا را در این رابطه مورد انتقاد قرار داده است.

منبع: زومیت