واکنش اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی به فروش آیفون ایکس در ایران با قیمت نجومی + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از گجت نیوز، در خبرها داشتیم که به تازگی گوشی جدید آیفون ایکس (iPhone X) یا همان آیفون ۱۰ به صورت غیر رسمی و با قیمت نجومی ۱۰ میلیون تومانی در بازار تهران پیش فروش می‌شود. اکنون رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی به عرضه گوشی های جدید آیفون در بازار و گران‌فروشی‌های صورت گرفته واکنش نشان داده و گفت قیمت‌های ارائه شده برای این محصول، مصداق کامل سوءاستفاده است و ما از مردم می‌خواهیم که فعلا این گوشی را با قیمت غیر واقعی خریداری نکنند.

برای خرید آیفون ایکس در ایران دست نگه دارید

به گفته غلامحسین کریمی، همواره در بازار موبایل، عده‌ای سعی دارند از شرایط موجود سوءاستفاده کنند. بنابراین لازم است مشتریان چند هفته‌ای صبر داشته باشند تا کالای اصلی توسط نمایندگی‌های رسمی و همراه با گارانتی و قیمت مناسب‌تر در اختیارشان قرار بگیرد.

فروش آیفون ایکس در ایران

کریمی در ادامه در خصوص پیگیری فروش آیفون ایکس در ایران با قیمت غیر واقعی بیان کرد:

موضوع را با سازمان حمایت از مصرف کننده در میان می‌گذاریم و با افرادی که اقدام به فروش این گوشی‌ها با قیمت نجومی و دریافت سود غیر معقول می‌کنند برخورد خواهیم کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد این گوشی‌ها صد در صد گران‌تر از قیمت واقعی در بازار ایران در حال معامله هستند. خریداران در صورت تمایل به خرید این کالا با این قیمت، حتما فاکتور فروش دریافت کنند و می‌توانند با ارائه فاکتور، اعتراض و شکایت خود را از گران‌فروشی صورت گرفته به اتحادیه دستگاه های مخابراتی اعلام کنند.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی همچنین تاکید کرد که در صورت اثبات تخلف و تایید میزان ضرر و زیان، موضوع به سازمان تعزیرات حکومتی ارائه خواهد شد. در حال حاضر ۲۰ شرکت، مجوز واردات گوشی های اپل را از سازمان حمایت از مصرف کننده دریافت کرده‌اند و این شرکت‌ها ملزم به ارائه گارانتی رسمی به خریداران هستند. گوشی های جدید آیفون که در روزهای اخیر وارد بازار شده‌اند به هیچ عنوان از سوی این هیچ یک از این شرکت‌ها وارد نشده است. به این ترتیب هر گونه شکایت در این زمینه از طریق اتحادیه دستگاه های مخابراتی قابل رسیدگی است.

منبع:جام جم آنلاین