والت دیزنی سرویس استریم ویدیویی خود را تا سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی می‌کند

سه شنبه‌ی هفته‌ی گذشته والت دیزنی خبر داد که در پی راه‌اندازی یک سرویس استریم ویدیویی مستقل است تا بتواند با رقبایی نظیر نتفلیکس رقابت کند. با توجه به اعلام اینکه والت دیزنی سرویس استریم ویدیویی مستقل خود را راه‌اندازی خواهد کرد، از این‌رو این استودیوی بزرگ اعلام کرده که پخش ساخته‌هایش از طریق نتفلیکس را متوقف خواهد کرد. 

همانطور که اشاره کردیم، انتظار می‌رود سرویس استریم ویدیویی والت دیزنی در سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز به کار کند. این سرویس استریم ویدیویی به پخش انیمیشن‌های جدید و همچنین نمایش‌های تولید شده توسط والت دیزنی و پیکسار اختصاص خواهد داشت. 

البته والت دیزنی در خصوص اینکه آیا مجموعه‌ی جنگ ستارگان و مجموعه‌‌های مرتبط با قهرمانان مارول جایی در این سرویس استریم خواهد داشت، اظهار نظر خاصی نکرده است. 

ارزش سهام نتفلیکس ساعاتی پس از اعلام برنامه‌های والت دیزنی برای راه‌اندازی یک سرویس استریم اختصاصی ۴ درصد کاهش پیدا کرد. نتفلیکس در سال ۲۰۱۶ میلادی قراردادی با والت دیزنی به امضا رساند تا از محصولات و تولیدات این کمپانی استفاده کند. نتفلیکس قادر است تا سال ۲۰۱۸ و انتهای سال ۲۰۱۹ میلادی از این قرارداد استفاده کرده و محصولات والت دیزنی را از طریق سرویس استریم خود پخش کند. 

والت دیزنی همچنین اعلام کرده که سرویس استریم ویدیویی اشتراکی ESPN برای پوشش رشته‌های مختلف ورزشی از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی کار خود را آغاز خواهد کرد. این سرویس در اولین سال فعالیت خود برای پخش بیش از ۱۰٫۰۰۰ برنامه زنده نظیر لیگ‌های بیسبال، هاکی، فوتبال، تنیس و همچنین ورزش‌های رده دانشگاهی برنامه‌ریزی کرده است. 

دیزنی همچنین در نظر دارد تا با سرمایه‌گذاری ۱.۵۸ میلیارد دلاری در BAMTech، میزان سهم خود از این کمپانی را به بیش از ۷۵ درصد افزایش دهد. بم‌تک در سال ۲۰۰۰ تاسیس شده و حتی وظیفه‌ی استریم ویدیویی برای HBO، WWE، NHL و PGA Tour را برعهده داشته است. سال گذشته نیز دیزنی با پرداخت بیش از یک میلیارد دلار، ۳۳ درصد از سهام بم‌تک را در اختیار گرفت. 

سیاست‌های در پیش گرفته شده در دیزنی این کمپانی را قادر می‌کند تا از انعطاف پذیری و همچنین کنترل بیشتری روی بازار سرویس‌های استریم ویدیویی برخوردار باشند. 

دیزنی اخبار مربوط به سیاست‌های خود در رابطه با سرویس استریم ویدیویی را در جریان کنفرانس ارائه‌ی گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی اعلام کرد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط دیزنی، این کمپانی طی سه ماهه دوم سال جاری موفق شده تا درآمدی ۱۴.۲ میلیارد دلاری را کسب کند. سود کسب شده توسط والت دیزنی بیش از ۲.۶ میلیارد دلار اعلام شده است. 

منبع: زومیت