هیوندای و جنسیس، با روند طراحی سریعتر

گروه خودروسازی هیوندای اعلام کرد که قصد دارد مدت زمان چرخه طراحی خودرو در شرکت خودروسازی هیوندای و جنسیس موتورز را به نصف برساند. این اقدام به دلیل کمک کردن به شرکت برای عرضه محصولات به‌روز و عقب نماندن از تازه واردهای خودروسازی مانند تسلا، وِیمو و استارت‌آپ‌های مورد حمایت چین، است.

هیوندای RN30

لوک دانکروک نایب رئیس ارشد گروه طراحی هیوندای و طراح سابق بنتلی، از تصمیم شرکت هیوندای برای کم کردن زمان چرخه طراحی، پیاده سازی مدل روی کاغذ تا تولید خودرو، از ۳ سال به ۱ونیم سال خبر می‌دهد. به عقیده وی این کار با افتتاح استودیو طراحی جدیدِ گروه خودروسازی هیوندای در نامیانگ، امکان پذیر است.

مقاله‌های مرتبط:

این استودیو جدید مسئول ۶۵ پروژه بین هیوندای و جنسیس خواهد بود و همزمان می‌تواند بر روی ۲۵ پروژه کار کند. البته طراحان این ۲ شرکت از یکدیگر جدا نگه داشته می‌شوند تا بر کار همدیگر تاثیری نداشته باشند. دانکروک اشاره می‌کند که تیم طراحی وی می‌تواند، زمان چرخه طراحی یک خودرو را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. دیگر شرکتِ گروه خودروسازی هیوندای، کیا، استودیو طراحی مختص به خود، در مرکز تحقیق و توسعه نامیانگ دارد.

برند جنسیس

طراح دیگر بنتلی، لی سانگ‌یاپ که به تازگی به گروه خودروسازی هیوندای ملحق شده است معتقد است خودروسازان برای سرعت بخشیدن به روند تولید محصول، باید بخش طراحی را در زمان کمتری انجام دهند. وی اشاره می‌کند که این ۲ شرکت به دنبال “بهترین طراحی” هستند. هیوندای کُــنا، اولین خودرویی است که بر مبنای برنامه‌های جدید طراحی هیوندای، به بازار عرضه می‌شود و جنسیس موتورز نیز با سدان جی۷۰ (G70) که در سپتامبر عرضه خواهد شد، دست پختِ جدید تیم طراحی را به ما نشان می‌دهد. مدل جی۸۰ (G80) با طراحی جدید را، قبل از سال ۲۰۲۰ خواهیم دید.

منبع: زومیت