هیوندای توسان اسپرت ۲۰۱۸، با پیشرانه‌ جدید عرضه می‌شود

مدتی است که از انتشار تصاویر جاسوسی و غیررسمی فیس لیفت کراس‌اور کامپکت هیوندای توسان و مدل ۲۰۱۹ می‌گذرد؛ امروز اما اخباری مبنی از عرضه‌ی تیپ جدید مدل ۲۰۱۸ این کراس‌اور پرطرفدار با پیشرانه‌ی جدید توجه رسانه‌هایی خودرویی را جلب کرده است.

hyundai tucson 2018 / هیوندای توسان

هیوندای توسان (Tucson) مدل ۲۰۱۸ در حال حاضر در پنج تیپ SE، SEL، SEL  پلاس، Value و لیمیتد با قیمت پایه ۲۱ هزار و ۳۰۰ دلار تا ۲۸ هزار و ۱۷۵ دلار تیپ پایه تا فول در بازار آمریکا عرضه می‌شود. تیپ جدید اسپرت خواهد بود که بین تیپ‌های SEL و SEL پلاس قرار می‌گیرد. توسان اسپرت که خط تولید آن حدود یک ماه آغاز به‌کار کرده است با قیمت پایه‌ی ۲۶ هزار و ۱۳۰ دلار ( به اضافه‌ی ۹۸۰ دلار هزینه‌ی حمل و نقل شرکتی) و با آپشن سیستم تمام چرخ محرک به قیمت ۱۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

هیوندا توسان 2017

مقاله‌های مرتبط:

توسان اسپرت ۲۰۱۸ با تغییرات جزئی در طراحی نمای جلو و عقب، رینگ‌های ۱۹ اینچی، سراگزوزهای کروم دوبل، آینه‌ بغل‌های مجهز به چراغ راهنما و چراغ‌های LED در دستگیره‌ی درها همراه شده است. کابین توسان اسپرت با غربیلک چرمی فرمان، دکمه‌ی استارت و سیستم تهویه‌ی مطبوع دوگانه به‌روزرسانی شده است. از سیستم‌های ایمنی و کمک‌راننده‌ی تیپ اسپرت توسان، می‌توان به سیستم هشدار دهنده‌ی نقطه‌ی کور به همراه تشخیص ترافیک پشت خودرو و فاصله‌ی مناسب با دیگر خودروها که پیش از این فقط در تیپ SEL پلاس وجود داشت، اشاره کرد.

هیوندا توسان 2017

تیپ اسپرت توسان امکان انتخاب پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی به همراه گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته‌ را هم فراهم کرده است. با اینکه هنوز مشخصات فنی دقیق این پیشرانه‌ی توسان اعلام نشده است، اما می‌توان با توجه به قدرت خروجی این پیشرانه در مدل‌های سوناتا و سانتافه اسپرت، انتظار ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۳۷ نیوتن‌متر گشتاور را داشت. البته این مشخصات فنی توسط برخی کارشناسان پیشنهاد شده است به‌طوری که این پیشرانه در مدل‌های سوناتا و سانتافه اسپرت با قدرت ۱۸۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۱ نیوتن‌متر عرضه می‌شود.

هیوندا توسان 2017

همانطور که مشخص است، هیوندای توسان فقط در تیپ اسپرت با این پیشرانه عرضه می‌شود که بنابراین، قدرتمندترین نسخه از این کراس‌اور کامپکت کره‌ای خواهد بود. تیپ‌های دیگر توسان با پیشرانه‌های ۲ لیتری تنفس طبیعی و ۱.۶ لیتری توربوشارژ به‌ترتیب ۱۶۴ و ۱۷۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. توسان اسپرت با توجه به رقبای اصلی خود شامل نیسان روگ با قدرت ۱۷۰ اسب بخار و تویوتا راو۴ با قدرت ۱۷۶ اسب بخار قدرت بیشتری در اختیار می‌گذارد. البته توسان اسپرت در برابر هوندا CR-V با قدرت ۱۹۰ اسب بخار حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

هیوندا توسان 2017

توسان در سبد محصولات پرطرفدار هیوندای با افزایش فروش ۳۱ درصدی مدلی موفق محسوب می‌شود. باید توجه داشت که در ماه دوم سال  ۲۰۱۸ هیوندای توسان ۱۶ هزار و ۷۶ دستگاه فروش داشته و مدل سوناتا این برند کره‌ای در این ماه ۱۲ هزار و ۷۲۷ دستگاه فروخته است. با توجه به اینکه خط تولید توسان اسپرت آغاز به‌کار کرده است، به‌زودی تصاویر و مشخصات رسمی این تیپ منتشر خواهد شد.

منبع: زومیت