همراه اول برای مناطق زلزله‌ زده ۲۴ ساعت مکالمه‌ رایگان در نظر گرفت

زلزله‌ی بزرگ رخ‌داده در مناطق مرزی ایران و عراق با خسارات جانی و مالی فراوان همراه بود. تسهیل ایجاد ارتباط بین این مناطق با هم و خارج از آن یکی از نکاتی است که در هر حادثه‌ی طبیعی باید مدنظر قرار گیرد. در همین راستا همراه اول ۲۴ ساعت مکالمه‌ی رایگان برای شهرهای زلزله‌زده‌ی استان‌های کرمانشاه و ایلام اختصاص داده است. 

به گزارش اداره‌ی كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پس از وقوع زلزله در استان‌های ایلام و کرمانشاه، شبکه‌ی اپراتور اول در آن مناطق کاملاً پایدار است و انتقال ترافیک بدون هیچ‌گونه اختلالی صورت می‌گیرد. بر اساس این گزارش دقایقی پس از وقوع زلزله، تیم های فنی همراه اول در مناطق یادشده حاضر شدند و با توجه به قطعی برق در برخی مناطق در ساعات اولیه، با تجهیز سایت‌ها به برق اضطراری، سرویس‌دهی به مناطق زلزله‌زده را میسر کردند.

انتقال سایت‌های BTS اضطراری به مناطق زلزله‌زده، افزایش ظرفیت سایت‌های موجود و بازدید از کلیه سایت‌های منطقه و حصول اطمینان از عملکرد مناسب آن‌ها، از دیگر اقدامات اپراتور اول در مناطق زلزله‌زده بوده است. با اقدامات پیشگیرانه و تسریع در اقدامات پس از وقوع زلزله، با وجود افرایش بسیار زیاد ترافیک منطقه، سرویس‌دهی به هم‌وطنان زلزله‌زده به‌صورت عادی در حال انجام است.

همراه اول جهت تسهیل ارتباط در شهرهای زلزله‌زده‌ی اسلام آباد غرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب، قصر شیرین، کرند، گهواره، گیلان غرب، چوار، زرنه، ایوان و سرابله، مکالمه‌ی رایگان درون شبکه (به مقصد همراه اول و تلفن‌های ثابت) از ساعت ۱۴ روز دوشنبه به مدت ۲۴ ساعت در نظر گرفته است. همچنین همراه اول، از روز سه‌شنبه به مدت یک هفته، تسهیلات خاصی را برای مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته است که جزئیات آن متعاقباً اعلام می‌شود.

منبع: زومیت