هشدار درباره کلاهبرداری با سوء‌استفاده از التهابات اقتصادی بازار

به گزارش ایسنا، افراد کلاهبردار با انواع شگردهای تبلیغاتی نظیر ارزان‌فروشی، فروش پیش از موعد حواله دریافت خودرو یا سکه و همچنین قسط‌بندی کالا، کاربران را فریب داده و به بهانه قسطی بودن و تحویل کالا پس از اتمام اقساط و یا دریافت بیعانه و هزینه اولیه، زیرکانه مبالغی را از قربانیان دریافت کرده و سپس آگهی خود را حذف کرده و دیگر پاسخگو نخواهند بود.
در پی رصد شبانه‌روزی فضای سایبر توسط کارشناسان پلیس فتا و همچنین ارائه مرجوعه قضایی توسط چند تن از شهروندان به پلیس مبنی بر کلاهبرداری از افراد تحت عنوان فروش اقساطی خودرو و خرید طلا، سکه و ارز در بستر فضای سایبری، رسیدگی به این موضوعات در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفته است. تاکنون تعدادی از این آگهی‌ها و افراد مرتبط با آنان شناسایی شده و پلیس فتا اعلام کرده که خبر تکمیلی آن به همراه میزان دقیق کلاهبرداری‌های صورت گرفته را اعلام خواهد کرد.

به منظور پیشگیری از وقوع مجدد و فراگیر شدن این نوع از کلاهبرداری در جامعه، از شهروندان خواسته شده که هرگونه کالا و یا خدمات به ویژه خودرو، سکه و ارز را که این روزها با نوسان قیمت روبه‌روست را از مبادی ذیربط و معتبر تهیه کرده و برای خرید و عقد هرگونه قرارداد در بستر اینترنت، وجاهت قانونی سایت مورد نظر را بررسی و پس از اطمینان از واقعی بودن آن اقدام به خرید کنند. همچنین هرگز فریب تبلیغات جذاب و فریبنده فروش اجناس زیر قیمت بازار در فضای سایبری را نخورده و نسبت به اینگونه تبلیغات و آگهی‌ها با دقت و حساسیت بیشتری برخورد کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا