هزینه تعویض کاور شیشه‌ای آیفون 8 چقدر است؟ + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجی رو، بله، درست است که اپل ادعا می‌کند این “شیشه بادوام‌ترین شیشه به کار رفته در گوشی‌های هوشمند است“، اما این ادعا به هیچ وجه به معنای مقاومت بیشتر شیشه آیفون 8 نسبت به آلومینیوم به کار رفته در مدل‌های پنج سال گذشته نیست. به عبارت دیگر، خطر شکستن آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در هنگام سقوط بر روی زمین، نسبت به مدل‌های قبل افزایش یافته است.

با توجه به هزینه نسبتاً پایین تعویض کاور پشتی گوشی‌های آیفون، ممکن است فکر کنید که این مشکل چندان بزرگی نیست، اما بد نیست بدانید که هزینه تعویض شیشه پشتی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس هم نسبت به مدل‌های پیشین افزایش یافته است. حتی می‌توان گفت تعویض کاور شیشه‌ای پشت بدنه این گوشی‌های هوشمند نسبت به تعویض صفحه نمایش آن، هزینه بیشتری دارد!


این صحنه برای دارندگان آیفون 4 بسیار آشنا است!

بنا به نوشته وب سایت Appleinsider، چندین تن از کارکنان اپل تأیید کرده‌اند که صدمات وارده بر کاور شیشه‌ای پشت بدنه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، در رده “دیگر آسیب‌ها” قرار می‌گیرد. بنابراین کاربرانی که در طرح 129 دلاری + AppleCare عضویت دارند، باید یک هزینه 99 دلاری دیگر هم در صورت خراب شدن کاور شیشه‌ای گوشی خود بپردازند. این در حالی است که هزینه تعویض صفحه نمایش بسیار کمتر و برابر 29 دلار است. شایان ذکر است که هزینه مربوط به “دیگر آسیب‌ها” برای سایر کاربران برابر 349 دلار برای آیفون 8 و 399 دلار برای آیفون 8 پلاس است که حدود نیمی از قیمت خود گوشی است!

Appleinsider گمان می‌کند که این هزینه بالا ممکن است به علت مشکل‌تر بودن جداسازی کاور شیشه‌ای و چسب زیادی که برای محکم کردن آن بر روی بدنه فلزی استفاده شده، باشد. در هر صورت، به نظر می‌رسد تجربه آیفون 4 و 4 اس در حال تکرار است و مشاهده آیفون 8 هایی با کاور پشتی شکسته به امری عادی تبدیل خواهد شد.

منبع:جام جم آنلاین