هر سه مدل آیفون سال ۲۰۱۷ اپل به صورت همزمان و فقط در سه رنگ معرفی می‌شوند

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، یادداشت تحلیلی «کو» بر اساس اطلاعات حاصل از زنجیره تأمین اپل که به رؤیت وب سایت AppleInsider رسیده نشان می دهد این موبایل فقط در سه رنگ مشکی، نقره ای و طلایی عرضه خواهد شد.

او می گوید هر سه مدل آیفون جدید به طور همزمان در ماه آینده میلادی یعنی سپتامبر معرفی می شوند، اما «آیفون ۸» عرضه اولیه بسیار محدودی خواهد داشت و حداکثر بین ۲ الی ۴ میلیون از این دستگاه برای سه ماهه سوم سال جاری آماده می شود.

به گفته «کو» تمامی آیفون های جدید به فناوری شارژ سریع مجهز هستند، اما شارژر و کابل مخصوص آن باید به صورت جداگانه تهیه شود، یعنی همان وضعیتی که کاربران آیپد پرو با آن مواجهند.

او انتظار دارد موبایل برتر اپل در سال جاری که شاید «آیفون پرو» نامیده شود، پس از تولید انبوه با استقبال خوبی مواجه گشته و بین ۴۵ تا ۵۰ میلیون دستگاه از آن در سال جاری به فروش برسد، اما دو مدل دیگر یعنی ۷s و ۷s پلاس فروش کمتری را تجربه خواهند کرد.

«کو» می گوید آیفون ۷s و مدل پلاس آن هم اکنون در مرحله تولید انبوه به سر می برند و در همان سه رنگ مشکی، نقره ای و طلایی عرضه می شوند. هنوز مشخص نیست چرا اپل تنوع رنگ موبایل هایش را در سال ۲۰۱۷ کاهش داده است.

تحلیلگر ارشد مؤسسه KGI همچنین اعلام کرد تمام مشکلات قبلی در تأمین قطعات آیفون ۸ برطرف شده و این موبایل اواخر ماه جاری میلادی (اوت) به تولید آزمایشی، و سپس در اواسط سپتامبر به تولید انبوه خواهد رسید.

منبع:جام جم آنلاین