نگاه نزدیک زومیت به تبلت مدیا پد M5 هواوی

مقالات مرتبط:

هواوی در جریان نمایشگاه MWC 2018 نسل جدید تبلت‌های خود را با نام مدیاپد M5 رونمایی کرد. البته تبلت‌های معرفی شده توسط هواوی را می‌توان سه نسخه در نظر گرفت که شامل مدیاپد M5 در دو سایز ۸.۴ و ۱۰.۸ اینچی و همچنین مدیاپد M5 Pro با سایز ۱۰.۸ اینچی است. البته باید به این نکته اشاره کرد که نسخه‌ی پرو از نظر مشخصات فنی با نسخه‌ی ۱۰.۸ اینچی معمولی تفاوتی ندارد، حال آنکه نسخه‌ی پرو با حافظه‌ی ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی عرضه شده و از وجود یک استند کیبورد جداشدنی در کنار یک قلم نیز بهره می‌برد؛ این در حالی است که مدیاپد M5 با نمایشگر ۱۰.۸ اینچی در نسخه‌های ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی راهی بازار می‌شود.

هواوی مدیاپد ام 5 / Huawei Mediapad M5

هواوی تراشه‌ی کرین ۹۶۰ را در هر سه نسخه مورد استفاده قرار داده است. هرچند این تراشه آخرین تراشه‌ی پرچمدار سری کرین نیست، اما یکی از بهترین تراشه‌های موجود در بازار است که میت ۹ و پی ۱۰ نیز مورد استفاده قرار گرفته است. از دیگر ویژگی‌های این تبلت‌ها باید به بهره‌گیری از سیستم عامل اندروید ۸ اوریو همراه با رابط گرافیکی EMUI 8.0 هواوی اشاره کرد. حافظه‌ی رم تعبیه شده در تمام نسخه‌ها ۴ گیگابایت است.  ام ۵ پرو از وجود یک کیبورد نیز بهره می‌برد که کار با آن‌ را در کاربردهایی نظیر تایپ کردن راحت‌تر می‌کند.

هواوی مدیاپد ام 5 / Huawei Mediapad M5

قلم استایلوس توسعه یافته برای دو نسخه‌ی ۱۰.۸ اینچی را می‌توان از طریق درگاه USB تایپ C هر دو نسخه شارژ کرد. این قلم قادر است تا ۱۰۰ ساعت بدون نیاز به شارژ مورد استفاده قرار گیرد و حساسیت آن ۴٫۰۹۶ سطح فشار است. این قلم اکتیو علاوه بر ایجاد امکانی برای نوشتن رو سطح نمایشگر، از وجود کلید‌های فیزیکی نیز بهره می‌برد که می‌توان از آن‌ها برای اجرای اپلیکیشن‌های روی تبلت استفاده کرد.

هواوی مدیاپد ام 5 / Huawei Mediapad M5

از جمله‌ی تفاوت‌های نسخه‌های ۱۰.۸ و ۸.۴ اینچی باید به استفاده از اسپیکر چهارگانه در نسخه‌ی بزرگ‌تر اشاره کرد که صدای رسا و فراخ‌تر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نسخه‌ی بزرگ‌تر از وجود یک باتری ۷٫۵۰۰ میلی آمپر ساعت بهره می‌برد، حال آنکه نسخه‌ی کوچک‌تر یک باتری با ظرفیت ۵٫۱۰۰ میلی آمپر ساعت را در کالبد خود دارد.

استفاده از بدنه‌ی فلزی یکپارچه که در پنل جلو با شیشه‌ی ۲٫۵D پیوند می‌خورد، احساس خوبی را در هنگام دست گرفتن این تبلت‌ها به کاربر القا می‌کند. نسخه‌ی ۸.۴ اینچی تبلت هواوی یک تبلت صرف بوده و به دلیل پیش‌بینی نشدن اتصال مغناطیسی برای متصل کردن کیبورد، از چنین قابلیتی محروم است.

هواوی مدیاپد ام 5 / Huawei Mediapad M5

هواوی مدیاپد ام 5 / Huawei Mediapad M5

هواوی مدیاپد ام 5 / Huawei Mediapad M5

منبع: زومیت