نگاه نزدیک به پورشه ۹۱۱ سینگر

شرکت تیونینگ سینگر (Singer Vehicle Design) که با بهینه‌سازی و بازسازی اختصاصی مدل ۹۱۱ پورشه شهرت دارد، محصولات زیبا و جذابی را در نقاط مختلف جهان عرضه کرده است. مت یوسان، یکی از افراد خوش‌شانس در آمریکا محسوب می‌شود که مالک یکی از این پورشه‌های منحصربه‌فرد است؛ مت از ۹۱۱ خود نه به عنوان یک خودروی کلکسیونی، بلکه یک خودروی روزمره استفاده می‌کند. رانندگی مت با این ۹۱۱ سینگر فقط به چند دور در پیست نوربرگ‌رینگ خلاصه نمی‌شود، او به‌طور روزانه با ۹۱۱ خود رانندگی می‌کند و حتی در جاده‌های خاکی و جنگلی نیز از رانندگی با آن لذت می‌برد.

Porsche 911 Singer / پورشه سینگر

مت می‌گوید:

ساعت ۵ صبح؛ هیچکس در جاده نیست و خورشید هنوز در خواب است. سوار شدن به خودرو، استارت زدن پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۴ لیتری و روشن کردن چراغ‌ها، مثل یک داستان عاشقانه است. داستانی که به مدت ۲ ساعت آینده در کنار صدای این پیشرانه، گوش را نوازش می‌دهد.

رانندگی با ۹۱۱ سینگر مانند خودروی مدرن نیست؛ برای لذت بردن از رانندگی با خودروهای کلاسیک بازسازی شده باید با آن یکی شد تا تمام حواس متوجه آن باشد. خودروی مت، نمونه‌ی شماره‌ی ۲۸ از محصولات تولیدی تیونر سینگر است. با اینکه نمای این ۹۱۱ به مدل ۱۹۷۳ پورشه ۹۱۱ RSR شباهت دارد ولی در اصل یک ۹۱۱ کد ۹۶۴ مدل بالا است. پیشرانه‌ی این ۹۱۱ زیبا، ۶ سیلندر خطی ۴ لیتری هواخنک و تنفس طبیعی با قدرت ۴۰۰ اسب بخار است که با استفاده از یک جعبه‌دنده‌ی پنج سرعته‌ی دستی، تمام  قدرت به محور عقب فرستاده می‌شود.

911 singer


تمام رنگ‌آمیزی بدنه و کابین به درخواست مت انجام شده است. سطح توجه به جزئیات و طراحی تیم مهندسی سینگر مثال زدنی است. مت اشاره می‌کند که برای درک زیبایی ۹۱۱ سینگر، نیازی نیست که خیلی طرفدار هنر بود. هر فردی با دیدن تابلوهای نقاشی مانند پیکاسو آن را ستایش می‌کند، پورشه ۹۱۱ سینگر نیز به همین صورت است.

مقاله‌های مرتبط:

شرکت سینگر در سال ۲۰۰۹ توسط موسیقی‌دان بریتانیایی، راب دیکینسون با یک هدف مشخص تأسیس شد: ساخت نهایت مدل ۹۱۱ پورشه. در واقع تیم مهندسی سینگر یک سوال از خود پرسیدند؛ برای بهتر کردن مدل ۹۱۱ چه کاری می‌توان کرد؟ پاسخ تیم این بود که باید ظاهر ۹۱۱ به مدل ۱۹۷۳ پورشه ۹۱۱ RSR شبیه باشد و سیستم تعلیق و ترمز مدل ۹۹۳ توربو را داشته باشد و کابین آن یکی از بهترین نمونه‌های موجود در جهان باشد.

تیم مهندسی سینگر محصولات خود را سفارشی تولید می‌کند و مشتری می‌تواند خودروی مورد نیاز را خود تهیه کند که مت هم دقیقا به همین صورت عمل کرده است. دلیل علاقه‌ی شدید مت به این خودرو، اختصاصی بودن طراحی و مطابقت با سلیقه‌ی شخصی او است.

911 singer

مت می‌گوید:

خودروها برای رانندگی ساخته شده‌اند. یکی از دلایلی که بیشتر افراد خودروهای قدیمی و کلاسیک را نمی‌رانند، مشکلات فنی آن‌ها است؛ نمی‌توان همیشه بدون مشکل با این نوع خودروها رانندگی کرد. اما من همیشه با ۹۱۱ سینگر رانندگی می‌کنم؛ از رانندگی روزمره برای رسیدن به کار تا بیرون رفتن در آخر هفته. اصلاً مهم نیست که ارزش مادی این خودرو کم می‌شود، چرا که دلیل خرید من از این خودرو رانندگی با آن بوده است.

تا زمانی که ممکن باشد و ۹۱۱ کار کند، به رانندگی با آن ادامه می‌دهم.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم تا بیننده‌ی ویدئویی زیبا از این پورشه ۹۱۱ خاص و گفتگوی جذاب مت یوسان باشید.


منبع: زومیت