نوکیا ۹ با نام TA-1004 در گیک بنچ رویت شد

[ad_1]

گوشی هوشمند رده بالای نوکیا ۹ ساخت شرکت HMD گلوبال امروز در گیک‌بنچ مشاهده شد.

اوایل امروز، پرچم‌دار جدید ساخت HMD گلوبال که به احتمال قوی مربوط به گوشی هوشمند نوکیا ۹ است، در پایگاه داده‌ی بنچمارک محبوب گیک‌بنچ (Geekbench) ظاهر شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، نام گوشی هوشمند یادشده که ممکن است نوکیا ۹، نوکیا ۸ یا موارد دیگر باشد، در بنچمارک فاش شده مشخص نیست. با این حال گوشی جدید نوکیا با شماره مدل TA-1004 مشخص شده و به وسیله‌ی شرکت مادر نوکیا یعنی اچ‌ام‌دی گلوبال ساخته شده است. زومیت را همراهی کنید.

طبق فهرست مربوط به مشخصات پرچم‌دار آینده‌ی نوکیا، پردازنده‌ی آن یک تراشه‌ی ۸ هسته‌ای با حداکثر فرکانس کاری ۱.۹۰ گیگاهرتز ساخت شرکت کوالکام بوده که نشان‌دهنده‌ی مشخصات مشابه پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ است. پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵، اولین تراشه‌ی ۱۰ نانومتری ساخت شرکت کوالکام بوده و در بیش‌تر گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار و رده بالای جدید اندرویدی عرضه شده در سال میلادی جدید، به کار گرفته شده است. به عنوان مثال، پردازنده‌ی یاد شده در گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس شرکت سامسونگ یا تعدادی از گوشی‌های هوشمند دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. جزئیات دیگر هم اشاره می‌کنند که گوشی هوشمند رده بالای نوکیا مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵، از بورد MSM8998 بهره می‌برد که مربوط به آخرین قطعه‌ی سیلیکونی شرکت کوالکام است. به علاوه، با توجه به فهرست گیک‌بنچ آشکار است که گوشی هوشمند یاد شده مجهز به حافظه‌ی رم ۴ گیگابایتی و سیستم عامل اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا است.

مطابق با برخی از اظهار نظرهای قبلی شرکت نوکیا که در نرم‌افزار موبایلی ساخته شده در کنگره‌ی جهانی موبایل MWC سال گذشته منتشر شده بود، سیستم عامل اندروید نوقا نصب شده روی دستگاه بنچمارک شده‌ی جدید، به احتمال زیاد نزدیک به نسخه‌ی خالص سیستم عامل اندروید ساخت گوگل خواهد بود. مورد یاد شده، اثبات‌کننده‌ی این حقیقت است که از قرار معلوم گوشی هوشمند یاد شده فاقد پوسته‌های سنگین اندروید بوده و توانسته است به امتیاز خارق‌العاده‌ی گیک‌بنچ ۲۲۵۵ در آزمون تک هسته‌ای و امتیاز ۷۷۷۰ در آزمون چند هسته‌ای دست یابد.

گیک بنچ نوکیا 9

دوران پس از مایکروسافت نوکیا با عرضه‌ی چندین گوشی پایین‌رده و میان‌رده‌‌ی نوکیا ۳، نوکیا ۵، نوکیا ۶ و گوشی هوشمند محبوب مربوط به سال ۲۰۰۰ به‌روز شده با عنوان نوکیا ۳۳۱۰ شروع شد. در حالی که گوشی اخیر شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی این کمپانی به ساخت گوشی‌های سطح بالا است، اما ظاهرا اچ‌ام‌دی گلوبال قصد دارد تا قبل از عرضه‌ی گوشی هوشمند رده بالا، با تولید و عرضه‌ی محصولات مقرون به صرفه، جای پای خود را در بازار رقابتی محکم‌تر کند. اگرچه هیچ‌کدام از گوشی‌های جدید تحت برند نوکیا ساخت شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال هنوز در بازار سودآور ایالات متحده عرضه نشده است، با این حال طبق گزارش‌های قبلی احتمال می‌رود که گوشی هوشمند ظاهر شده در بنچمارک گیک‌بنچ در کشور آمریکا هم قابل دسترس باشد.

گوشی هوشمند نوکیا ۹ احتمالی شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

[ad_2]

منبع :زومیت