نوکیا در حال توسعه دستیار صوتی هوشمند Viki است


پس از معرفی گوشی هوشمند نوکیا ۶ حال اخباری منتشر شده که نشان دهنده‌ی توسعه‌ی یک دستیار صوتی هوشمند با نام Viki توسط این کمپانی است.

پس از آنکه گوشی هوشمند نوکیا ۶ رونمایی شد، حال شایعاتی مطرح شده که حکایت از کار روی یک دستیار صوتی هوشمند هوشمند با نام ویکی (Viki) توسط این کمپانی فنلاندی برای رقابت با سایر دستیارهای صوتی هوشمند نظیر سیری، گوگل اسیستنت و کورتانا دارد.

براساس اطلاعات ارائه شده، نوکیا حتی نام تجاری ویکی را نیز برای این دستیار صوتی هوشمند در اتحادیه اروپا به ثبت رسانده است. براساس توضیحات ثبت شده برای این نام تجاری، ویکی یک نرم‌افزار کمکی با قابلیت چت صوتی توصیف شده است که می‌تواند تمام دانش دیجیتال را با منابع مختلف ترکیب کرده و به این طریق با کاربر تعامل کند.

البته اخبار دیگری نیز منتشر شده که ویکی را یک دستیار صوتی هوشمند نخوانده و آن را پروژه‌ای برای استفاده در سایر بخش‌های کمپانی عنوان کرده است، با این حال اخبار حاکی از توسعه‌ی دستیار صوتی هوشمندی توسط نوکیا برای گوشی‌های هوشمند است، خواه این دستیار صوتی هوشمند ویکی باشد یا خیر. اضافه کردن دستیار صوتی به گوشی‌های هوشمند را باید ترندی خواند که رفته رفته در بین تمام تولیدکنندگان همه‌گیر می‌شود.

اخیرا هواوی نیز اعلام کرده که از دستیار صوتی هوشمند الکسای آمازون در گوشی‌های هوشمند خود استفاده خواهد کرد. اپل از سال ۲۰۱۱ از سیری به عنوان یک دستیار صوتی در گوشی‌های هوشمندش استفاده می‌کند.

الکسای آمازون نیز از سال ۲۰۱۴ میلادی در دسترس است. گوگل نیز همزمان با رونمایی از گوشی‌های پیکسل، دستیار صوتی هوشمند Google Assistant را رونمایی کرد. گوشی‌های هوشمند ویندوزی از وجود دستیار صوتی کورتانا بهره می‌برند و انتظار می‌رود سامسونگ نیز در گلکسی اس ۸ دستیار صوتی هوشمندی را با نام Bixby عرضه کند.منبع :زومیت