نفوذ هکرها به نیروگاه های برق انگلیس هم افشا شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، بر طبق اطلاعاتی که از مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس به رسانه ها درز کرده، حملاتی به زیرساخت های صنعت برق کشور انگلیس رخ داده است.

این مرکز معتقد است که حملات خصمانه مذکور توسط یک دولت خارجی رخ داده و هدف از انجام آن ضربه زدن به بخش های انرژی و تولید این کشور بوده است.


مرکز یاد شده حملات انجام شده را در مواردی موفق دانسته است. بر اساس گزارش افشا شده، تعدادی از سازمان های فعال در زمینه ارائه خدمات و مهندسی سیستم های کنترل صنعتی به علت این حملات دچارمشکل شده اند و نفوذ به آنها موفقیت آمیز بوده است.


مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس، نگارش چنین گزارشی را رد یا تایید نکرده، اما در پاسخ به بی بی سی گفته است: ما از وجود گزارش هایی در مورد فعالیت های سایبری مشکوک که بخش انرژی را در سراسر جهان هدف قرار داده آگاه هستیم و با همتایانمان در سراسر جهان برای درک بهتر این تهدیدات و مدیریت هرگونه خطر برای انگلیس در حال رایزنی هستیم.


پیش از این گزارش هایی در مورد حمله هکرهای مورد حمایت روسیه به نیروگاه های برق در اوکراین و همین طور نیروگاه های برق هسته ای آمریکا از طریق حملات فیشینگ منتشر شده بود. روسیه بارها هرگونه دخالت خود در این حملات را رد کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر