نسل جدید پورشه کاین، رونمایی شد

نسل اول پورشه کاین (Cayenne) با اینکه بحث انگیز بود ولی نقش مهمی در کسب درآمد بیشتر پورشه داشت. حالا نسل سوم این خودرو با کمی تغییرات رونمایی شد. هنگامی که به جلو خودرو نگاه می‌کنیم، با خودمان می‌گوییم که حتما پورشه فراموش کرده است که کمی تغییر در ظاهر نسل جدید ایجاد کند. تیم طراحی پورشه معتقد است که ظاهر جدید، به شدت تحت تاثیر نسل قبل است. بنظر می‌رسد این شباهت بیش از حد باشد. نمای عقب خودرو اما تغییراتی داشته است تا پا به پای مدل پانامرا پیش برود.

Cayenne

همانطور که از یک خودروی آلمانی لوکس انتظار می‌رود، آپشن‌های خودرو، نقش مهمی در کیفیت ایفا می‌کنند. تصاویر کاین جدید با چرخ‌های بزرگ، بسیار زیبا است ولی این طرح و پره‌های کوچک آن کمی توی ذوق می‌زند.

تغییرات نمای داخلی کاین که از مدل پانامرا الهام گرفته شده است، بسیار جالب‌تر است. در داشبورد، نمایشگر بزرگ لمسی ۱۲.۳ اینچی جای خود را با انواع مختلف کلید که در نسل قبل کاین بود عوض کرده است. به جای پنل فرمان کاملا دیجیتالی، در کاین جدید عقربه مرکزی دور موتور بصورت آنالوگ خواهد بود که در اطراف آن نمایشگرهای ۷ اینچی با قابلیت تعویض رنگ بر اساس حالت رانندگی، قرار دارند.

Cayenne

تشابهات دیگری هم بین کاین جدید و مدل‌های اسپرت پورشه وجود دارد. فرمان کاین کاملا از فرمان مدل ۹۱۸ الهام گرفته شده است و پدال‌های تعویض دنده پشت آن که به جعبه دنده ۷ سرعته PDK متصل هستند نیز مشابه دیگر مدل‌های اسپرت پورشه است. بنظر می‌رسد که این تغییرات کوچک هستند اما تجربه رانندگی با مدل ماکان S نشان داده است این جزئیات، حس یک پورشه واقعی را القا می‌کنند.

برخلاف اکثر پورشه‌های امروزی، کاین را می‌توان در جاده‌های ناهموار برد و از رانندگی آف‌رود، بدون ترس از نابود کردن جلوبندی خودرو لذت برد. سیستم تعلیق کاین از نوع بادی فعال به همراه فنرهای ۳ محفظه‌ای است. مانند نسل جدید بنتلی کانتیننتال که به تازگی معرفی شد، پورشه کاین نیز از فناوری برقی ۴۸ ولت استفاده می‌کند. این سیستم در پیچ‌ها مقاومت چرخش را بیشتر کرده و در جاده‌های ناهموار سواری راحت‌تری ایجاد می‌کند.

سیستم ترمز جدید پورشه (PCSB) برای اولین بار در این خودرو استفاده می‌شود. ترمزهای سرامیک کربنی، در خودروهای لوکس و سوپراسپرت محبوب هستند ولی در عین حال گرانقیمت نیز خواهند بود. همچنین اغلب، در هوای سرد کارایی کمتری دارند. مدیران پورشه ترمزهای PCSB را در قالب محدوده بین دیسک‌های آهنی معمولی و دیسک‌های تماماً سرامیک کربنی توصیف کرده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

مهندسان اشتوتگارتی پورشه، با استفاده از پوشش تنگسن-کاربید در قالب دیسک آهنی، مقاومت و ماندگاری بیشتر و قدرت بیشتر را به وجود آورده‌اند. این فناوری به همراه لنت‌های سفید رنگ، فقط بر روی مدل‌هایی که رینگ‌های ۲۰ یا ۲۱ اینچی دارند در دسترس است.

Cayenne

به لطف ترکیب هوشمندتر مواد در ساخت شاسی و مواردی چون باتری لیتیوم-پلیمر استارتر، نسل جدید کاین ۶۵ کیلوگرم سبک‌تر است. این کاهش وزن بعلاوه‌ی فرمان‌پذیری محور عقب، باید سواری اسپرت و هندلینگ تیزتری را به وجود آورد. فناوری فرمان‌پذیری محور عقب، در سرعت‌های پایین عملاً فاصله ۲ محور را کم کرده و در سرعت‌های بالا فاصله را بیشتر می‌کند. در کل مدیران پورشه قول داده‌اند که این شاسی‌بلند لوکس، سواری واقعی پورشه را در اختیار قرار می‌دهد.

دو پیشرانه‌ برای کاین جدید در نظر گرفته شده است. مدل پایه با پیشرانه ۶ سیلندر Vشکل توربو، با ۳۴۰ اسب بخار و ۴۵۰ نیوتن‌متر گشتاور و مدل قوی‌تر با پیشرانه ۶ سیلندر Vشکل توئین توربو با ۴۴۰ اسب بخار و ۵۵۰ نیوتن‌متر گشتاور. هر دو مدل مجهز به جعبه دنده دو کلاچه ۷ سرعته هستند. از سویی دیگر، حتمال معرفی مدل‌های توربو، GTS و اسپرت هیبرید وجود دارد.

پورشه کاین جدید با قیمت ۶۵ هزار و ۷۰۰ دلار برای مدل استاندارد و ۸۲ هزار و ۹۰۰ دلار برای کاین S، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

منبع: زومیت