نسل جدید فورد رنجر، در راه است

فورد قبلا تیزری ویدئویی منتشر کرده بود که مدلی استتار شده از از فورد رنجر را در استرالیا نشان می‌داد، اما حالا این خودرو به زمان رونمایی نزدیک‌تر شده است و فورد تصاویر این خودرو را که البته همچنان دارای پوشش استتاری است، منتشر کرده است تا تصور نسبتا دقیق‌تری از ابعاد و سایز  این خودرو مشخص شود. طراحی این خودرو تفاوت چندانی با نسخه‌ی اولیه‌ای که فورد آن را معرفی کرده بود ندارد و به همین خاطر عده‌ای از طراحان، موفق شده‌اند تا تصاویر رندر شده‌ی مجازی از این خودرو را تکمیل کنند. نمونه‌ای از این رندرها در ابتدای مقاله قابل مشاهده است.فورد رنجر

این خودرو در زمان عرضه با نام رنجر راپتور به فروش خواهد رسید و در دسته‌ی وانت‌های قدرتمند فورد و در کنار فورد F-150 قرار خواهد گرفت. زمان ورود به بازار این رنجر راپتور نیز سال ۲۰۱۸ خواهد بود و در بازار آسیا و اقیانوسیه به فروش خواهد رفت. البته تا لحظه‌ی نگارش این خبر فورد تنها فروش این خودرو را در کشورهای استرالیا و نیوزیلند تایید کرده است. اما بسیاری عرضه‌ی این خودرو در بازار ایالات متحده را برای رقابت با شورولت کلورادو ZR2 محتمل می‌دانند. 

فورد رنجر

فورد در خصوص مشخصات فنی این خودرو نیز هنوز اظهار نظری نکرده و تنها اشاره کرده است که مشخصات فنی رنجر جدید، می‌تواند ترشح آدرنالین در بدن را افزایش دهد. با این وجود انتظار می‌رود که در زیر کاپوت این هیولا شاهد استفاده از پیشرانه‌ی V6 با حجم ۲.۷ لیتری باشیم که این پیشرانه در فورد F-150 می‌تواند ۳۲۵ اسب بخار و در لینکلن کنتیننتال ۳۳۵ اسب بخار قدرت را تولید کند. گشتاور تولیدی این پیشرانه نیز به ۴۰۰ نیوتن متر می‌رسد. انتقال نیروی این پیشرانه‌ی اکوبوست  نیز به احتمال زیاد توسط جعبه دنده ی ۱۰ سرعته‌ی خودکار و به هر چهار چرخ خودرو انجام خواهد شد.

فورد رنجر

به جز تغییرات در بخش پیشرانه انتظار می‌رود که شاهد تغییرات ظاهری نیز در این خودرو باشیم به طوری که در مدل راپتور از گلگیرهای بزرگ‌تر، سیستم تعلیق جدید با ارتفاع بیشتر و تایرهای مخصوص آفرود استفاده شده باشد. در خاتمه نیز باید اشاره ای به نسخه‌ی معمولی فورد رنجر کنیم که مدت‌هاست مشتریان آمریکایی منتظر ورود این خودرو به بازار ایالات متحده هستند و سرانجام فورد اعلام کرده است که این خودرو برای سال ۲۰۱۹ وارد بازار ایالات متحده نیز خواهد شد. 

منبع: زومیت