نسل آینده هوم پاد همراه با فیس آیدی عرضه خواهد شد

اولین نسل بلندگو هوشمند اپل که با نام هوم‌پاد شناخته می‌شود، ماه آینده برای خرید در دسترس قرار خواهد گرفت. حال گزارش جدیدی از مؤسسه Nikkei منتشر شده که درباره‌ی ویژگی‌های نسل آتی این دستگاه گمانه‌زنی می‌کند. براساس این گزارش، احتمالاً نسل بعدی هوم‌پاد که برای عرضه در سال ۲۰۱۹ درنظر گرفته شده، از سیستم تشخیص چهره فیس‌آیدی، که در آیفون X مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده خواهد کرد.

این مؤسسه با تکیه به نقل قولی از رئیس شرکت اینونتک اپلاینس (Inventec Appliance)، چنین گزارشی را اعلام کرده است. شرکت یادشده وظیفه‌ی ساخت و تولید هوم‌پاد و ایرپادهای اپل را برعهده دارد. در این نقل قول، دیوید هو، به رشد محبوبیت بلندگوهای هوشمند در بین مردم اشاره می‌کند و از تلاش شرکت‌ها برای به‌کارگیری ویژگی‌هایی مانند تشخیص چهره و تصاویر سخن می‌گوید.

البته شرکت فوق علاوه بر محصولات اپل، وظیفه‌ی ساخت محصولات سُنُس را نیز برعهده دارد، اما برطبق گزارش این مؤسسه، منظور رئیس شرکت اینونتک اپلاینس، به نسل آینده هوم‌پاد مربوط می‌شود.

ما متوجه گرایش مهندسان به طراحی بلندگوهای هوشمندی هستیم که نه‌تنها با [تکنولوژی] تشخیص صدا همراه خواهند بود، بلکه شامل ویژگی‌هایی مانند تشخیص چهره و تصویر نیز هستند.

مانند ویژگی‌های برگرفته از هوش‌مصنوعی که زندگی مردم را آسان‌تر کرده و استفاده از محصولات را ساده‌تر می‌کند.

برطبق گفته‌ی تحلیلگر مؤسسه Yuanta Investment Consulting، سال ۲۰۱۹ سالی خواهد بود که شاهد استفاده از دوربین‌های سه‌بعدی در هوم‌پادها خواهیم بود.

اگرچه گزارش اخیر اندکی به آینده‌ نگاه دارد، اما این نخستین‌بار نیست که درباره‌ی مزین‌شدن هوم‌پاد به این ویژگی می‌شنویم. در ماه می سال گذشته، گزارشی به همین موضوع پرداخت و احتمال استفاده از سنسورهای تشخیص چهره در هوم‌پادها را داد.

به‌نظر می‌رسد پیش‌از اینکه پای این تکنولوژی به هوم‌پادهای کوپرتینونشین‌ها باز شود، شاهد حضور آن در آیپدهای اپل باشیم.

هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی هوم‌پاد مشخص نشده است. اپل در رویداد WWDC امسال از عرضه‌ی این بلندگو هوشمند در دسامبر سال جاری خبر داد.

منبع: زومیت