نسخه کمیاب از مرسدس‌ بنز SLR مک لارن ۷۲۲S، حراج شد

ترکیب پیشرانه‌ی قدرتمند و تولید محدود، همیشه احتمال تبدیل شدن خودرو به مدل کلاسیک را بالا می‌برد. مرسدس‌بنز با همکاری مک‌لارن مدلی را خلق کرد که امروز پس از گذشت نزدیک به ۱۰ سال از تولید، برای خرید نمونه‌ی دست دوم آن باید بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار پرداخت کرد.

Mercedes Benz SLR McLaren 722S Roadster


۷۲۲S رودستر، مدل روباز یا کروک گرندتورر خواستنی مرسدس‌بنز SLR مک‌لارن است که در سال ۲۰۰۹ با مشخصات فنی بالاتر از مدل استاندارد کوپه فقط در ۱۵۰ دستگاه تولید شد. یک دستگاه از این مدل زیبا مستقیماً توسط شرکت مرسدس‌بنز با قیمت یک میلیون و ۲۴۰ هزار یورو (حدود ۱.۴۵ میلیون دلار) برای فروش آگهی شده است. مدل SLR حاصل همکاری مستقیم مهندسان مرسدس‌بنز و مک‌لارن در ساخت یک خودروی گرندتورر پرقدرت بود. ۷۲۲S بر اساس کوپه‌ی مدل ۷۲۲ Edition که از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۵.۵ لیتری سوپرشارژ با قدرت ۶۴۱ اسب بخار استفاده می‌کرد، ساخته شد. برای مقایسه‌ی بهتر باید ذکر شود که مدل استاندارد SLR با قدرت ۶۱۷ اسب بخار تولید می‌شد.

Mercedes Benz SLR McLaren 722S Roadster


مقاله‌های مرتبط:

مرسدس‌بنز SLR مک‌لارن ۷۲۲S با نهایت سرعت ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت، فقط در زمان ۳.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که بر اساس استانداردهای سال ۲۰۰۹ یا حتی امروز، عملکرد بسیار قابل توجهی محسوب می‌شود. مدل فروشی مرسدس‌بنز که در حال حاضر در موزه‌ی اشتوتگارت این برند آلمانی پارک شده است، با رنگ بدنه‌ی خاکستری کریستال انتیمونی، چرم خشک سیاه رنگ کابین با دوخت‌های قرمز و تزئینات فراوان فیبرکربن خودنمایی می‌کند. این مدل به‌خصوص، پس از پلاک شدن در سال ۲۰۰۹ مصادف با ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ و تجربه‌ی دو مالک، ۲۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مسافت طی کرده است.


Mercedes Benz SLR McLaren 722S Roadster

برخلاف رقبای اروپایی مانند فراری انزو و پورشه کاررا GT، مرسدس SLR مک‌لارن یک گرندتورر قدرتمند بود تا یک سوپراسپرت تهاجمی. گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک، دیسک‌های ترمز سرامیک کربن، رینگ‌های ۱۹ اینچ، اسپلیتر بزرگ‌تر جلو و دیفیوزر جدید عقب از ویژگی‌های ۷۲۲S در برابر مدل استاندارد است. از ۱۵۰ دستگاه تولیدی مرسدس SLR مک‌لارن ۷۲۲S فقط ۲۴ دستگاه به بازار آمریکا رسید، به‌همین خاطر احتمالاً بیشتر مشتریان این مدل تولید محدود و نادر از آمریکا باشند.

منبع: زومیت