نسخه‌ی ۱۰۰۰ اسب بخار از لامبورگینی گالاردو معرفی شد

معمولاً خودروهایی که نزدیک ۱۰۰۰ اسب بخار دارند را باید در مسابقات درگ جستجو کرد. سوپراسپرت پرطرفدار لامبورگینی گالاردو مخصوص نمایش در خیابان‌های شهری و جولان دادن با پیشرانه‌ی V10 تنفس طبیعی است. به‌نظر شما اضافه کردن توربوشارژ و فدا کردن تنفس طبیعی برای قدرت بیشتر، چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟

لامبورگینی گالاردو / Lamborghini Gallardo

در سال ۲۰۱۰ بود که نسخه‌ی سوپرلگرا گالاردو  با کد LP-570-4 Superleggera به وزن ۱۳۴۰ کیلوگرم، قدرت ۵۶۲ اسب بخار و توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در زمان ۳.۴ ثانیه معرفی شد. در واقع ۸ سال پیش، این سوپراسپرت ایتالیایی جزو سریع‌ترین خودروهای جهان طبقه‌بندی می‌شد. اما سوپراسپرت‌های امروزی بسیار سریع‌تر و پرقدرت‌تر هستند. یکی از راه‌های پیش روی سوپراسپرت‌های چند سال گذشته برای رویارویی با برادران کوچک‌تر و سریع‌تر، به خدمت گرفتن توربوشارژر یا سوپرشارژرهای غول‌آسا است.تیم مهندسی شرکت تیونینگ آلمانی روته موتوراسپرت (Rothe Motorsport) با استفاده از همین رویکرد و اضافه کردن دو توربوشارژر به پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر V شکل ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی گالاردو که قدرتی معادل ۹۰۰ اسب بخار دریافت کرده‌اند. به‌صورت دقیق‌تر، در حالت اول تنظیمات، ۹۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور  به جای ۵۶۲ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید شده، اما در مرحله‌ی دوم، ۹۹۳ اسب بخار قدرت و ۱۰۵۰ نیوتن‌متر گشتاور نصیب پرفروش‌ترین مدل از برند گاو ایتالیایی خشمگین شده است.

لامبورگینی گالاردو / Lamborghini Gallardo

این نسخه‌ی ویژه از گالاردو، مدتی است که در خیابان‌های فرانکفورت جلب توجه می‌کند. شاید بهترین رقیب این گالاردوی ۱۰۰۰ اسب بخاری در یک مسابقه‌ی درگ، مک‌لارن ۷۲۰S باشد که بارها با عملکرد تماشایی خود، تحسین همه را به‌دنبال داشته است، باشد. در واقع بدون اطلاع از تیونینگ و قدرت ۱۰۰۰ اسب بخاری، بیشتر افراد گالاردو را به دلیل سن بالا و ظاهر شناخته شده، بازنده‌ی این درگ می‌دانند. شاید هم واقعاً ۷۲۰S دوباره با عملکردی بی‌نظیر تعجب برانگیز شود.

اصلاً بعید نیست که ویدئوهای درگ این گالاردوی خاص به‌زودی در فضای مجازی منتشر شود.

منبع: زومیت