نرم افزار iMyFone Umate: آزادسازی حافظه و حذف غیر قابل برگشت فایل ها در آیفون و آیپد

[ad_1]

در این مقاله با معرفی و بررسی نرم افزار iMyFone Umate Pro که وظیفه آزادسازی حافظه و حذف غیرقابل برگشت فایل ها را در آیفون و آیپد بر عهده دارد در خدمت شما خواهیم بود.

اگر قصد عکسبرداری دارید و با پیغام کمبود فضا مواجه می‌شوید، اگر قصد انجام بازی‌های گرافیکی را دارید اما به دلیل کمبود حافظه با اجرای کند و هنگ کردن‌های مکرر رو‌به‌رو می‌شوید، اگر فضای کافی برای آپدیت کردن آیفون خود ندارید یا حتی اگر قصد فروش گوشی خود را دارید اما نگران ریکاوری شدن فایل‌های شخصی خود هستید iMyFone Umate Pro راه حل تمام این مشکلات شما خواهد بود. iMyFone Umate Pro نرم‌افزاری برای ویندوز و مک است که توسط آن می‌توانید روی فضا و حافظه‌ی آیفون یا آیپد خود مدیریت کاملی داشته باشید.

این نرم‌افزار قادر است تا با استفاده از متودهای پیشرفته‌ی خود تنها با یک لمس فضای گوشی شما را از فایل‌های مختلف (عکس، ویدیو، پیامک و‌…) پاکسازی کند و در نتیجه فضای بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. نکته‌ی جالبی که در رابطه با iMyFone Umate Pro وجود دارد و کاربرد آن را دو چندان می‌کند این است که این نرم‌افزار صرفا یک حذف کننده‌ی ساده نیست بلکه این عمل را به نحوی انجام می‌دهد که اطلاعات شما به طور کامل از گوشی حذف شوند و توسط برنامه‌های ریکاوری قابل بازگشت نباشند.

این موضوع به خصوص در زمان‌هایی که قصد فروش آیفون یا آیپد خود را دارید بسیار کاربردی می‌تواند باشد چرا که توسط آن قادر خواهید بود تا با خیالی راحت اطلاعات مهم خود را حذف کرده و سپس دستگاه را به خریدار تحویل دهید. iMyFone Umate Pro به صورت پولی و در چند پکیج با قیمت‌های مختلف منتشر شده و برای استفاده از تمام امکانات آن که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت باید آن را خریداری کنید. اما می‌توانید از نسخه‌ی Trial و رایگان آن نیز استفاده کنید که دارای محدودیت‌ها و امکانات کمتری نسبت به نسخه‌های پولی بوده که این مورد را نیز در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

 

در ابتدا iMyFone Umate Pro را از این لینک برای ویندوز و از این لینک برای مک دانلود یا خریداری کنید. سپس باید دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر متصل کنید تا برنامه به طور کامل و با اسکن آیفون شما، آماده به کار شود. دقت داشته باشید برای استفاده از این نرم‌افزار، نصب بودن iTunes نیز ضروری خواهد بود.

 

رهایی از “Not Enough Storage”

صاحبان آیفون و آیپد ممکن است دفعات زیادی با این پیغام مواجه شده باشند. معمولا تنها واکنشی که کاربران عادی به این پیام نشان می‌دهند پاک کردن دستی چند فایل است تا بلکه با آزاد شدن کمی از فضای حافظه، این پیغام از بین برود. اما این راه کاملا موقتی خواهد بود و به زودی مجددا با این مشکل مواجه خواهید شد. بنابراین اگر با مشکل کمبود حافظه رو‌به‌رو هستید بهتر است یک بار iMyFone Umate Pro را امتحان کنید. این برنامه با حذف فایل‌های بی‌استفاده از جمله کش، فایل‌های موقت و‌… می‌تواند با یک لمس حافظه‌ی گوشی شما را تا حد چشمگیری خالی کند. تکنولوژی‌های به کار رفته در این نرم‌افزار قادر است تا حتی فایل‌های Junk مخفی شده یا غیرقابل شناسایی را نیز تشخیص دهد و به حذف آن‌ها بپردازد. در کنار بخش حذف فایل‌های بی‌استفاده، شما می‌توانید عکس‌ها، ویدیو‌ها و دیگر فایل‌های غیرضروری خود را نیز با یک لمس به طور کامل و غیر قابل بازگشت از روی آیفون خود حذف کنید. امکان فشرده سازی تصاویر و کاهش حجم آن‌ها تا ۷۵ درصد نیز از دیگر ویزگی‌های این نرم‌افزار به حساب می‌آید.

 

استفاده در ۵ حالت مختلف

برای استفاده از این نرم‌افزار و حذف فایل‌های اضافه از آیفون و آیپد با ۵ حالت مختلف رو‌به‌رو خواهید بود که در ادامه به طور مختصر آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

 

۱Click Cleanup

در بخش ابتدایی مطلب به حذف فایل‌های اضافه و خالی کردن فضای گوشی تنها با یک لمس اشاره کردیم. این بخش برای دسترسی به این ویژگی تعبیه شده است که می‌توانید در آن علاوه بر پاک کردن فایل‌های Junk و بی‌کاربرد، عکس‌ها را نیز فشرده سازی یا حذف کنید. همونطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید فایل‌ها از یکدیگر تفکیک شده‌اند که پیشنهاد می‌کنیم حتما از ۲ گزینه اول یعنی Junk File و Temp Files استفاده کنید. در رابطه با گزینه‌های بعدی بهتر است دقت بیشتری به خرج دهید تا به اشتباه باعث حذف فایل‌های مهم خود نشوید.

 

Erase All Data

این گزینه تمام اطلاعات گوشی شما را حذف خواهد کرد. از عکس و ویدیو گرفته تا پیامک‌ها و یادداشت‌ها همگی در این حالت حذف خواهند شد. Erase All Data تنها برای زمانی استفاده می‌شود که قصد فروش گوشی، یا ریست کردن کامل آن را داشته باشید پس بهتر از مواظب باشید که با مراجعه‌ی اشتباه به این بخش، اطلاعات خود را از دست ندهید.

 

Erase Deleted Files

فایل‌های شما حتی بعد از حذف، قابلیت بازیابی یا ریکاوری شدن دارند از همین رو حذف اطلاعات یا عکس‌های شخصی به هیچ وجه کافی نیست و اگر قرار است گوشی، لب تاپ یا هر وسیله‌ی حافظه دار دیگری را به شخص دیگری بسپارید ابتدا باید آن را به طور کامل پاکسازی کنید. همانطور که گفته شد این نرم‌افزار قادر است تا فایل‌های مورد نظر شما را طوری که هرگز قابل ریکاوری نباشند حذف کند. اما تکلیف فایل‌هایی که قبل از نصب این نرم‌افزار و به صورت عادی حذف کرده‌اید چه می‌شود؟ این بخش دقیقا برای همین شرایط در اختیار شما قرار گرفته است. توسط این بخش می‌توانید فایل‌های پاک شده‌ای که همچنان قابل ریکاوری هستند را با متودهای مخصوص iMyFone Umate Pro حذف کنید تا دیگر قابل بازگشت نباشند.

 

Erase Private Data

توسط این بخش می‌توانید داده‌های خصوصی مانند پیامک‌ها، لیست تماس، دیتای برنامه‌ها همچون واتس‌اپ و حتی عکس و ویدیوهای مورد نظرتان را به صورت انتخابی و کامل و بدون امکان بازگشت حذف کنید.

 

Erase Private Fragments

اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی نصب می‌شوند فایل‌ها و داده‌هایی را از خود در حافظه‌ی گوشی به جا می‌گذارند که برخی از آن‌ها حتی بعد از حذف اپلیکیشن نیز در حافظه‌ی گوشی باقی می‌ماند. توسط این بخش می‌توانید حافظه‌ی گوشی را اسکن کرده و این قبیل فایل‌ها را شناسایی و سپس به طور کامل حذف کنید.

 

 

 

تفاوت نسخه‌های پولی و رایگان

همانطور که در ابتدا گفته شد این برنامه به صورت پولی منتشر شده است اما نسخه‌ای رایگان و با امکانات کمتر نیز از آن منتشر شده است که می‌توانید با نگاهی به جدول زیر، امکانات موجود در نسخه‌ی رایگان را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به دانلود آن کنید.

[ad_2]

منبع :زومیت