نحوه تبدیل دسته بندی وردپرس به Taxonomy


نحوه تبدیل دسته بندی وردپرس به Taxonomy

نحوه تبدیل دسته بندی وردپرس به Taxonomy

دسته بندی ها و برچسب ها دو طبقه بندی پیش فرض در WordPress هستند. طبقه بندی ها برای مرتب سازی و سازماندهی محتوا به موضوعات مختلف استفاده می شوند. به غیر از طبقه بندی های پیش فرض، وردپرس همچنین به شما اجازه می دهد تا طبقه بندی های سفارشی ایجاد کنید که می توانید با انواع پست های موجود یا انواع پست های سفارشی استفاده کنید. با دسته بندی ها میتوان مطالب خود را مرتب کرد.

با ما همراه باشید تا بتوانید به راحتی دسته بندی های وردپرس را به تاکسونومی سفارشی تبدیل کنید.

نحوه کار با افزونه Taxonomy Switcher

برای تبدیل دسته بندی وردپرس به Taxonomy در ابتدا افزونه را نصب و فعال نمایید. پس از فعال سازی افزونه گزینه جدیدی به نام Taxonomy Switcher  در منو ابزار> پیشخوان وردپرس ایجاد می شود. وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

اکنون طبقه بندی هایی را که قصد دارید تبدیل شوند را انتخاب کنید. اگر می خواهید تمام دسته بندی ها را به یک طبقه بندی سفارشی تبدیل کنید روی دکمه Taxonomies Switcher کلیک کنید. اکنون تمام دسته ها را به طبقه بندی سفارشی انتخابی شما تبدیل می شوند و با یک پیام موفقیت رو به رو می شوید.

راه اندازی ریدایرکت ها از دسته بندی به طبقه بندی سفارشی

پس از تغییر دسته بندی به طبقه بندی سفارشی، صفحه بایگانی دسته اکنون ۴۰۴ صفحه خطا را نمایش می دهد. با این حال اگر وب سایت شما زنده باشد، موتورهای جستجو ممکن است قبلا صفحات دسته بندی شما را خالی کرده و آنها را نمایه کند. این به این معنی است که این صفحات در نتایج جستجو ظاهر می شوند و کاربران از موتورهای جستجو یک صفحه خطا ۴۰۴ را مشاهده می کنند.

برای رفع این، شما باید کاربران را به صفحه طبقه بندی جدید برای هر دسته تغییر دهید. پس در اینجا افزونه Redirection را نصب و فعال کنید. سپس، وارد صفحه افزونه از منو ابزار> Redirection شوید. در قسمت URL منبع، شما باید /category/.* وارد کنید. در مرحله آخر، تیک گزینه “Regex” را بزنید و روی دکمه “add redirection” کلیک کنید.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.منبع : میهن وردپرس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت میهن وردپرس مراجعه نمایید