نتیجه نظرسنجی زومیت: عموم کاربران زومیت آیفون 10 را محصولی نوآورانه می‌دانند

پس از معرفی نسل جدید گوشی‌های آیفون، هفته‌ی گذشته موضوع نظرسنجی زومیت به این محصول و حواشی پیرامون آن اختصاص داشت. معرفی آیفون ۱۰ در کنار آیفون ۸ و آيفون ۸ پلاس، رویداد اخیر اپل را به مراسمی رویایی برای کاربران و عاشقان گوشی‌های هوشمند اپل تبدیل کرد. 

اپل بخش زیادی از کنفرانس خود را به معرفی آیفون ۱۰ و ویژگی‌های منحصر به فرد آن اختصاص داد. نمایشگر بدون حاشیه‌ی اولد، پردازنده‌ی قدرتمند و هوشمند A11، قابلیت تشخیص چهره‌‌ی فیس‌آیدی برای باز کردن قفل گوشی، دوربین دوگانه با قابلیت‌های فوق‌العاده، برخی از ویژگی‌های جدید‌ترین پرچمدار اپل است که می‌تواند نگاه‌های زیادی را به خود جلب کند. تجهیز آیفون ۱۰ به موارد مذکور باعث شده است تا اپل این گوشی را همانند اولین نسخه‌ی آیفون، محصولی انقلابی و نوآورانه بداند.

نزدیک به ۹۰۰۰ نفر از کاربران زومیت در نظرسنجی شرکت کردند که عمدتا نظر مشابهی با ادعای اپل دارند.

  • بیش از ۳۵ درصد کاربران زومیت معتقدند آیفون ۱۰ نوآوری‌های قابل توجهی به همراه ندارد و در حال حاضر گوشی‌های اندرویدی گزینه‌های به مراتب بهتری به شمار می‌روند.
  • اما ۳۰ درصد از کاربران زومیت با اپل هم‌نظر بوده و آیفون ۱۰ را محصولی انقلابی می‌‌دانند. این دسته از کاربران آیفون ۱۰ را بهترین محصول فعلی دنیای گوشی‌های هوشمند می‌دانند و خرید این گوشی ۱۰۰۰ دلاری را در برنامه‌ی خود قرار داده‌اند.
  • نزدیک به ۲۱ درصد کاربران زومیت آیفون ۱۰ را محصولی نوآورانه و جذاب می‌دانند اما بنا به دلایلی مانند قیمت بالا، حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از استور اپل و محدودیت مراکز فروش و خدمات پس از فروش، خرید گوشی‌های اندرویدی را گزینه‌ی مناسب‌تری می‌‌دانند.
  • نزدیک به ۱۴ درصد از کاربران زومیت با وجود این که آیفون ۱۰ را محصولی نوآورانه می‌دانند، اما خرید آیفون‌های دیگر اعم از ۸ و ۸ پلاس را در حال حاضر معامله‌ای جذاب‌تر می‌‌دانند. به خصوص که پردازنده، شارژ بیسیم و دوربین دوگانه از جمله قابلیت‌هایی است که بین آیفون ۱۰ و سایر گوشی‌های سال ۲۰۱۷ اپل یکسان است.

منبع: زومیت