مینگ چی کو افشاگر معروف محصولات اپل KGI را ترک کرد

مینگ چی کو که بیشتر به دلیل تحلیل مسائل داخلی و افشای اطلاعات محصولات جدید اپل شناخته می‌شود، موسسه‌ی امنیتی KGI تایوان را ترک کرده است و احتمالا از این پس روی محصولات شرکت اپل تمرکز نخواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تایمز چین، مینگ چی کو، در تاریخ ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) از کار خود کناره‌گیری کرده است؛ در حالی که مقصد بعدی وی مشخص نیست، تایمز پیش‌بینی می‌کند که کو احتمالا از این پس بیشتر روی صنایع نوظهور متمرکز خواهد بود.

مقاله‌های مرتبط:

کو در موسسه‌ی KGI، با استفاده از رابط‌های خود، اطلاعات مربوط به جزئیات محصولات را که غالبا به طور غیرمعمولی دقیق بودند به دست می‌آورد و یادداشت‌های خود را با AppleInsider و سایر نشریات به اشتراک می‌گذاشت؛ برای مثال او در سال ۲۰۱۴، بعضی از ویژگی‌های آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس را به درستی پیش‌بینی کرد، همچنین در این سال از معرفی ساعت هوشمند اپل خبر داد، هر چند که این محصول در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد.

آخرین پیش‌بینی‌های که کو در خصوص اپل انجام داده است به تاریخ ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) باز می‌گردد که در آن ادعا می‌کند اپل، در گوشی ۶.۱ اینچی خود از فناوری لمسی جدیدی استفاده خواهد کرد و ممکن است قابلیت لمس سه بعدی (۳D Touch) را برای کاهش هزینه‌ها کنار بگذارد، در واقع این تحلیلگر اولین کسی بود که پیش بینی کرد، اپل گوشی ۶.۱ اینچی با نمایشگر ال‌سی‌دی و همچنین مدل ۵.۸ و ۶.۵ اینچی با صفحه نمایش اولد را عرضه می‌کند.

آیفون 6.5 اینچی

مینگ چی کو همچنین عرضه‌ی محصولاتی مانند هوم‌پاد ارزان قیمت و ساعت هوشمند بازطراحی شده با یک صفحه نمایش بزرگتر، عمر باتری بهتر و ارتقاء امکانات سنجش سلامت را پیش‌بینی کرده است.

اگرچه همه‌ی پیشگویی‌های کو درست نبوده است اما کناره‌گیری او از کارش باعث می‌شود تا شایعات مربوط به اپل کم رنگ شوند.

منبع: زومیت