مک‌لارن آلتیمیت ویژه GT، معرفی شد

هایپرکار جدید مک‌لارن برای بازی ویدئوییِ گرن توریسمو اسپرت (Gran Turismo Sport) معرفی شد. مک‌لارن آلتیمیت ویژن گرن توریسمو، با استفاده از فناوری هیبرید و پیشرانه‌ی هشت سیلندر Vشکل ۴ لیتریِ توئین توربو که از مدل 720S قرض گرفته شده است، قدرت خروجی ۱,۱۵۰ اسب بخار را ارائه می‌دهد. این ابرخودروی مجازی، دو موتور برقی برای هر چرخ در جلو دارد. قوای فنی هیبرید حدود ۱.۲۷۵ نیوتن‌متر گشتاور را در اختیار قرار می‌دهد.

McLaren Ultimate Vision Gran Turismo

آلتیمیت ویژن جی‌تی (Ultimate Vision GT) به سیستم تمام چرخ متحرک مجهز بوده و با نگاهی کوتاه به ظاهر آن، بنظر می‌رسد که از آینده آمده باشد. در واقع این مدل مفهومی و مجازی، تعریف تیم طراحی مک‌لارن از خودروی پیشرفته‌ی این شرکت، در سال ۲۰۳۰ و آینده است. گیمرهای گرن توریسمو اسپرت می‌توانند از بین  سه نسخه‌ی  Performance, Ulterior و  Noir که هر کدام طراحی خاص خود را دارد انتخاب کنند.

از آنجایی که آلتیمیت ویژن جی‌تی فقط در یک بازی ویدئویی وجود دارد، تیم طراحی مک‌لارن آزادانه عمل کرده است و خبری از قوانین سفت و سخت خودروهای جاده‌ای نیست. در شاسی، بدنه و سقف، مقدار فراوانی فیبرکربن استفاده شده است تا وزن این ابرخودرو به ۱۰۰۰ کیلوگرم برسد. در واقع مدل P1 GTR با وزن ۱.۴۰۰ کیلوگرمی، بسیار سنگین‌تر آلتیمت است.

McLaren Ultimate Vision Gran Turismo

الکساندر الکسیف، طراح آلتیمیت ویژن جی‌تی، می‌گوید:

راننده در این خودرو در نزدیک‌ترین حالت ممکن به جلوی خودرو، قرار می‌گیرد و حس سرعت و ماهیت دینامیک مک‌لارن را با تمام وجود تجربه می‌کند. این ابرخودرو از فناوری هیبرید استفاده می‌کند که جای پیشرفت زیادی دارد. طراحی اولیه این خودرو از طرح‌های رو کاغذ شروع شد و سپس بصورت رندر کامپیوتری و بعد ماکت مفهومی رسید. سپس از مدل سه بعدی و فناوری واقعیت مجازی استفاده کردیم. با استفاده از VR، از طراحی و وضعیت قرارگیری راننده درک درستی پیدا کردیم.

آلتیمیت ویژن جی‌تی تک سرنشینه طراحی شده و به لطف طراحی منحصر به فرد خود، دیدِ راننده بسیار وسیع است. همانطور که از یک خودروی مسابقه‌ای انتظار می‌رود، تمام جزئیات موجود در بدنه آیرودینامیک هستند و بی هدف طراحی نشده‌اند.

آلتیمیت ویژن جی‌تی با عرضه‌ی بازی ویدئویی مورد انتظار گرن توریسمو اسپرت (بطور انحصاری برای کنسول PS4) در تاریخ ۲۵ مهر ماه سال جاری، در دسترس گیمرها قرار می‌گیرد.

منبع: زومیت