موسس سیانوژن برای کار بر روی هدست آکیلس گو به فیسبوک پیوست

در رویداد آکیولس کانکت (Oculus Connect) که در شهر سن‌خوزه ایالت کالیفرنیا برگزار شد، تیم واقعیت مجازی فیسبوک چندین معرفی بزرگ را انجام دادند که شامل کاهش قیمت هدست آکیولس ریفت (Oculus Rift) به ۳۹۹ دلار و معرفی ویژگی‌های جدید برای پلتفرم نوپا آکیولس می‌شود.

یکی از سخت‌افزار جالب معرفی‌شده در این رویداد هدست آکیولس گو است که انتظار می‌رود سال ۲۰۱۸ برای عرضه‌ی عمومی در دسترس قرار گیرد. در توضیحاتی که برای این هدست در رویداد فوق گفته شده، آمده است که:

این هدست به هیچ تلفن‌همراه و یا کابلی برای اتصال به رایانه‌های شخصی نیاز ندارد. [این دستگاه] می‌تواند فیلم پخش کند، بازی اجرا کند و به شما برای ملاقات با دوستان‌تان کمک کند. [آکیولس گو] به لطف جنس بدنه‌اش وزن کمی دارد و ظاهرا بهترین وضوح بصری را در بین دیگر دستگاه‌های واقعیت مجازی ارائه می‌کند. [این مهم] به لطف لنزهای جدید و نمایشگر ال‌سی‌دی فست‌سوییچ (Fast-Switch) با وضوح WQHD به تحقق رسیده است.

نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، پیوستن بنیان‌گذار سیانوژن، یعنی استیو کاندیک به فیسبوک است. او در صفحه‌ی شخصی خود در فیسبوک این موضوع را بیان کرده و از کار بر روی پروژه ساخت آکیولس گو خبر داده است. پس از اینکه سیانوژن به پایان راه خود رسید، استیو کاندیک برای مدتی در جایی فعالیت نمی‌کرد تا اینکه در مارس ۲۰۱۷ برای ملحق‌شدن به تیم سازنده‌ی آکیولس گو، به فیسبوک پیوست.

پس از ورشکستگی سیانوژن، اکنون بروزرسانی‌های این رام تحت نام لینیج (Lineage) منتشر می‌شود.

منبع: زومیت