مورگان استنلی: قیمت بالا، تقاضا برای آیفون را افزایش می‌دهد

ظاهرا کیفیت بالای محصولات اپل، آن‌ها را از قوانین اقتصادی مصون می‌کند. روز سه‌شنبه، مؤسسه‌ی مورگان استنلی، قیمت هدف ۱۲ تا ۱۸ ماهه‌ی خود برای محصولات اپل را زا ۱۸۲ دلار به ۱۹۴ دلار افزایش داد؛ چرا که این مؤسسه، بر خلاف سایر مؤسسات تحقیقاتی وال‌استریت، قیمت بالاتر به‌عنوان یک عامل مثبت برای کوپرتینونشین‌ها در نظر می‌گیرد.

کیتی هوبرتی، تحلیل‌گر مؤسسه‌ی مورگان استنلی در این رابطه معتقد است که افزایش قیمت ناشی از نوآوری، تقاضا برای محصولات اپل را به‌صورت بی‌سابقه‌ای افزایش می‌دهد. او در ادامه چنین توضیح می‌دهد:

اپل برندی آرمانی است محصولاتی باکیفیت و نوآورانه را با برچسب‌های قیمتی بالا روانه‌ی بازار می‌کند؛ از این رو، این شرکت درگیر روند مرسوم افزایش تقاضای ناشی از کاهش قیمت برای دستگاه‌های دیگر نمی‌شود. در حقیقت،‌ تقاضا برای آیفون به‌صورت مستقیم با جهت ASP مرتبط است: قیمت‌ها بالاتر، تقاضای بالاتر و بالعکس.

پیش‌بینی قیمت جدید کیتی هوبرتی، نسبت به روز دوشنبه، ۲۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. ارزش سهام اپل در دوره‌ی خرید‌وفروش پیش از آغاز به‌کار بازار سهام ۰.۶ درصد افزایش یافته است. هوبرتی پیش‌بینی خود برای درآمد اپل در سال ۲۰۱۸ را ه ۳۰۱ میلیارد دلار افزایش داده است که ۱۴ درصد بالاتر از رقم مورد توافق تحلیل‌گران وال‌استریت است.

مؤسسه‌ی مورگان استنلی در گزارش اخیر خود به وفاداری بسیار شدید کاربران اپل به این برند نیز اشاره داشته است. در حقیقت، طبق اعلام این مؤسسه‌، میزان وفاداری کاربران، افزایش بی‌سابقه‌ای را نسبت به سطح بسیار بالای گذشته نشان می‌دهد. در گزارش مورگان استنلی در این رابطه چنین آمده است:

طبق نظرسنجی AlphaWise US Smartphone آوریل ۲۰۱۷ ما، ۹۲ درصد از کاربران آمریکایی آیفون که سال آینده قصد به‌روزرسانی گوشی هوشمند خود را دارند، مدل دیگری از آیفون را خریداری خواهند کرد. این عدد، افزایش ۶ درصدی نسبت به آمار ۸۶ درصدی سال گذشته را نشان می‌دهد.

منبع: زومیت