موتورولا از دوربین ۳۶۰ درجه موتو رونمایی کرد

موتورولا شب گذشته از گوشی موتو زد ۲ فوری ادیشن رونمایی کرد، اما این تنها محصول موتورولا برای رونمایی نبود، بلکه این کمپانی که تحت مالکیت لنوو قرار دارد، از دوربین ۳۶۰ درجه‌ی جدیدی با عنوان moto 360 Camera نیز رونمایی کرد. با استفاده از این دوربین می‌توان ویدیوها و تصاویر ۳۶۰ درجه‌ای را ثبت کرد. دوربین ۳۶۰ درجه موتور از وجود دو لنز با پوشش ۳۶۰ درجه بهره می‌برد. این دوربین قادر است ویدیوهای ۴K را با نرخ ۲۴ فریم در هر ثانیه ثبت کند.

دوربین ۳۶۰ درجه موتو نیز با استفاده از سیستم موتو مد به گوشی‌های موتورولا متصل می‌شوند. در واقع این ماژول نیز از همان سیستم موتو مدی استفاده می‌کند که سایر موتو مدها نیز آن را به کار می‌گیرند. با توجه به اینکه این موتو مد جدید نیز از همان تعداد پین و کانکتور در پشت گوشی بهره می‌برد، از این‌رو می‌توان از این دوربین در تمام نسخه‌های موتو زد موتورولا استفاده کرد.

از جمله‌ی قابلیت‌های دوربین موتو مد که البته هنوز آماده‌ی استفاده نیست باید به امکان استریم ویدیوهای ۳۶۰ درجه اشاره کرد. براساس اطلاعات ارائه شده، امکان استریم زنده‌ی ویدیو به زودی اضافه خواهد شد. دوربین ۳۶۰ موتو از وجود دو سنسور ۱۳ مگاپیکسلی بهره می‌برد که پشت به پشت هم به منظور ثبت ویدیوهای ۳۶۰ درجه در بالای گوشی قرار می‌گیرد.

اگر به خاطر داشته باشید، اندی رابین، موسس استارتاپ اسنشال نیز همزمان با رونمایی از اسنشال فون، از ماژول دوربین ۳۶۰ درجه‌ای رونمایی کرد که برای اتصال به گوشی از طریق اینترفیس ارتباطی مبتنی بر تماس مغناطیسی توسعه یافته بود. براساس اطلاعات ارائه شده دوربین ۳۶۰ درجه اسنشال از وجود دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی در هر طرف بهره می‌برد. این دوربین قادر است تا ویدیوهای ۴K را با نرخ ۳۰ فریم در هر ثانیه ثبت کند.

موتورولا اعلام کرده که دوربین ۳۶۰ درجه خود را با قیمت ۲۹۹.۹۹ دلار از ۱۰ آگوست سال جاری راهی بازار خواهد کرد.

منبع: زومیت