ممینگر رودستر، با الهام از فولکس واگن بیتل؛ معرفی شد

شاید دنیای خودروهای کلاسیک تاکنون محصولی پرفروش و محبوب مانند فولکس‌واگن بیتل (volkswagen beetle) به خود ندیده باشد. خودرویی که از ابتدای تولید تا پایان عمر به تیراژ ۲۲ میلیون دستگاه رسید. اما فروش نسل سوم این خودروی مردمی چندان چنگی به دل نمی‌زند و به نظر می‌رسد که نسل جدید تمایلی به خرید محصولات کلاسیک ندارند. بیتل کلاسیک ۲۰۱۷ با قیمت ۳۶ هزار و ۹۹۰ دلار کمی برای خریداران گران بود؛ ولی با در نظر گرفتن تولید فقط ۵۳ دستگاه از آن، می‌توان آن را به‌عنوان یک خودروی کلکسیونی آینده قلمداد کرد.

Volkswagen Beetle / فولکس‌واگن بیتل

با توجه به احتمال پایان تولید فولکس‌واگن بیتل، یک خودروساز کوچک آلمانی به نام ممینگر (Memminger) تصمیم گرفته است تا مدلی به بازار عرضه کند که شبیه بیتل باشد. ممینگر طی چند سال اخیر با استفاده از اجازه‌ی رسمی سازنده، به تولید و بازسازی خودروهای بیتل می‌پرداخت. این برند آلمانی ابتدا در اواخر دهه ۱۹۷۰ به عنوان یک شرکت ساخت فولاد شروع به کار کرد. ممینگر قبل از آغاز قرن بیست و یکم، اولین خودروی بیتل خود را بازسازی کرد و از آن زمان تاکنون به عنوان حرفه اصلی به این کار می‌پردازد. 

Memminger Roadster volkswagen beetle / رودستر ممینگر فولکس‌واگن بیتل

آخرین محصول ممینگر، رودستر ۲٫۷ است که گفته می‌شود می‌تواند شبیه یک بیتل مدرن باشد. قدرت خودروی رودستر ممینگر ۲٫۷ از پیشرانه ۲.۶ لیتری هواخنک تامین می‌شود که حدود ۲۱۰ اسب بخار تولید می‌کند. از یک جعبه دنده دستی پنج سرعته در ترکیب با پیشرانه برای سیستم انتقال قدرت استفاده می‌شود، در حالی که بدنه‌ی رودستر یک قاب فولادی لوله‌ای جوشکاری شده است.

مقاله‌های مرتبط:

در حالی که ظاهر بیرونی کاملا شبیه خودروی بی‌نظیر فولکس‌واگن بیتل است، اما شاید برخی آن را با خودروی کلاسیک پورشه اسپیداستر (Porsche Speedster) متعلق به سال ۱۹۵۷ نیز اشتباه بگیرند. در فضای داخلی رودستر ممینگر از مدرن‌ترین امکانات و تجهیزات روز استفاده شده است. اگرچه در داخل فضای بسیار مجللی وجود دارد، اما دستگیره‌های خوبی برای در خودرو انتخاب نشده است و همین آن را کمی عقب‌مانده جلوه می‌دهد. با این حال ظاهر کلی خودرو نشان دهنده یک خودروی مسابقه‌ای است و همین احساس را می‌تواند به خوبی برای سرنشینان رقم بزند. در داخل از روکش‌های صندلی با پارچه تارتان استفاده می‌شود که فضای داخلی را ملبس به نقش و نگار می‌کند. 

هنوز اطلاعات بیش‌تری در مورد قیمت و نحوه عرضه رودستر ممینگر ۲٫۷ به بازار منتشر نشده است، اما به احتمال زیاد قیمتی در حدود نسخه قدیمی رودستر بیتل داشته باشد؛ هرچند که به ندرت می‌توان خودروی کلاسیکی در حال حاضر پیدا کرد که قیمت ارزانی داشته باشد. 

منبع: زومیت