معرفی همه دانگل‌های”اپل”+قیمت و تصاویر

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزنس اینسایدر، اپل در سپتامبر گذشته با معرفی آیفون‌های جدیدش مشتریان را مجبور به پذیرش یک واقعیت جدید کرد؛ اگر می‌خواهید هدفون‌های سیمی را به آیفون ۷ -اولین آیفون بدون جک هدفون- متصل کنید، باید از یک سیم تبدیل کوچک استفاده کنید.

تبدیلی که درگاه شارژ گوشی را به پذیرنده هدفون تبدیل می‌کند، دانگل نامیده می‌شود. این تبدیل همراه با آیفون‌های جدید به ضورت رایگان و یا با هزینه ۹ دلاری در فروشگاه آنلاین “اپل” به بازار آمد.


آخرین آیفون تنها محصول “اپل” نیست که نیاز به تعدادی دانگل مختلف دارد تا بتواند مفیدتر واقع شود. شما نیاز به یک دانگل برای اتصال “مک بوک ایر” به یک کابل اترنت دارید. همچنین اگر یک صفحه دوم برای رایانه خود می‌پسندید، نیاز به یک دانگل دارید. اگر می‌خواهید عکس‌ها را از یک کارت SD وارد رایانه خود کنید نیز به یک دانگل نیاز دارید. اگر شما آرزو دارید که با یک فلش درایو به راحتی به مکبوک جدید خود متصل شوید، باید تجدید نظر کنید، چرا که برای این کار نیز نیاز به یک دانگل تبدیل USB به USB-C دارید.این موضوعات موجب شد تا حساب کنیم به صورت کلی چند دانگل ساخته شده و می‌شود؟ و اگر کسی همه آنها را نیاز داشته باشد چقدر باید هزینه کند؟


سری به فروشگاه آنلاین “اپل” زدیم تا نگاهی به مجموعه کامل دانگل‌ها بیاندازیم. لازم به ذکر است که ما تنها دانگل‌هایی که توسط خود “اپل” ساخته شده را مورد بررسی قرار دادیم و مجموعه ما دانگل‌هایی که توسط دیگر شرکت‌ها نظیر “Belkin” ساخته شده را در خود ندارد.


ما در مجموع ۲۳ دانگل در وبسایت “اپل” شمارش کردیم، که خرید همه آنها بدون احتساب مالیات مجموعا ۸۵۷ دلار هزینه دارد.


نگاهی می‌اندازیم به این مجموعه دانگل‌های تولیدی “اپل” همراه با قیمت‌هایشان:


۱٫ تبدیل ۸ پین به ۳۰ پین ۲۰ سانتی ، ۳۹ دلار۲٫ تبدیل ۸ پین به ۳۰ پین ، ۲۹ دلار۳٫ تبدیل USB دوربین ، ۲۹ دلار۴٫ تبدیل USB اترنت اپل ، ۲۹ دلار۵٫ تبدیل HDMI به DVI ، ۲۹ دلار۶٫ تبدیل VGA ، ۴۹ دلار۷٫ درگاه تصویری مینی به آداپتور DVI ، ۲۹ دلار۸٫ تبدیل Micro USB ، ۱۹دلار۹٫ درگاه تصویری مینی به آداپتور DVI دو شاخه ، ۹۹ دلار۱۰٫ تبدیل ۳۰ پین به آداپتور VGA ، ۲۹ دلار۱۱٫ آداپتور TTY آیفون ، ۱۹ دلار۱۲٫ تبدیل ۳۰ پین دیجیتال AV ، ۳۹ دلار۱۳٫ تبدیل هدفون ۳٫۵ میلی متری ، ۹ دلار۱۴٫ تاندربولت ۳ (USB-C) به تاندربولت ۲ ، ۴۹ دلار۱۵٫ تبدیل حافظه خوان SD ، ۲۹ دلار۱۶٫ تبدیل دیجیتال AV ، ۴۹ دلار۱۷٫ تبدیل تاندربولت به آداپتور اترنت گیگابیت ، ۲۹ دلار۱۸٫ تبدیل به آداپتور دوربین USB 3 ، ۳۹ دلار۱۹٫ درگاه تصویری مینی به آداپتور VGA ، ۲۹ دلار۲۰٫ تبدیل تاندربولت به آداپتور FireWire ، ۲۹ دلار۲۱٫ تبدیل USB-C به USB ، ۱۹ دلار۲۲٫تبدیل چند درگاهه USB-C Digital AV ، ۶۹ دلار۲۳٫ تبدیل چند درگاهه USB-C VGA ، ۶۹ دلارشما ممکن است هرگز به هیچ یک از دانگل‌های “اپل” نیاز نداشته باشید. زیرا همه که نمی‌خواهند “مک بوک” خود را به یک پروژکتور متصل کنند! اما فرصت و امکانی مناسب است برای آن دسته از عاشقان “اپل” که با داشتن این دانگل‌ها دیگر کمبودی احساس نخواهند کرد.


با این همه، خرید همه دانگل‌های لیست بالا، بدون احتساب مالیات ۸۵۷ دلار خرج دارد. این جا این سوال مطرح می‌شود که آیا گران است؟


باید گفت که خرید یک آیفون ۷ پلاس استاندارد، ۸۶۹ دلار هزینه دارد. یعنی تنها ۱۰ دلار بیشتر از هزینه خرید این ۲۳ دانگل!


انتهای پیام

منبع: ایسنا