معرفی افزونه ای برای ارسال پرسش نامه


با عرض سلام و روز خوش خدمت شما دوستان عزیز و گرامی. امیدوارم که خوب باشید و مثل همیشه آماده تا یکی دیگر از آموزش های وردپرس را با من و دوستان عزیزم همراهی کنید. خب دوستان در این قسمت از آموزش وردپرس میخواهم به شما افزونه ای را بیاموزم که بتوانید با آن پرسش نامه ارسال کنید. پس با ما همراه باشید.

معرفی افزونه ای برای ارسال پرسش نامه

مطمئنا کسانی در اطراف ما هستند که از ما سوالاتی دارند و به هر دلیلی نمیتوانند بپرسند و بعضی وقت ها هم فهمیدن سوال هایشان و فکر کردن به آن ها می تواند برای ما درس های زیادی را در بر داشته باشد. پس میتوانیم یک بستر مناسب و خوب برای دیدن این سوال ها و جواب هایشان درست کنیم تا بتوانیم به درستی به هدف برسیم. اما دقت کنید که یک عده ای از اطرافیانمان نمیتوانند این کار را بکنند و سوال هایشان را شخصا از ما بپرسند پس باید یک شرایطی را برای پرسیدن سوال هایشان ایجاد کنیم. امروز میخواهیم افزونه ای را به شما معرفی کنیم که همین کار را در سایت وردپرسی انجام می دهد.

نحوه ی کار این افزونه وردپرس این گونه است که یک فرم در سایت قرار داده می شود و افراد می توانند با پر کردن آن فرم سوال خودشان را به شکل ناشناس برایتان بفرستند.

برای استفاده از این افزونه بعد از اینکه افزونه را دانلود و نصب کردید به بخش ابزار ها بروید و از آن جا به قسمت Ask Me Anything بروید و شورتکدی را که ویژه این افزونه است از آن جا کپی کنید. همانطور که گفتم همه ی فیلد ها راهنمایی دارند. به این موضوع دقت کنید که هر تغییری را که در هر فیلدی می دهید باید یک بار Enter را فشار دهید تا این تغییرات در شورتکد بالای صفحه هم انجام شود و در آخر با کپی کردن آن در برگه / نوشته فرم را درست کنید. یک توصیه ای که در این قسمت به شما میکنم این است که شورتکد را در یک صفحه استفاده کنید چون ممکن است در استفاده از برگه برای این افزونه مشکل پیدا کنید چون بیشتر سایت ها روی برگه کامنت نمی گیرند.

یک نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که همه ی سوالات در قالب کامنت در سایت وردپرس ذخیره می شود که شما می توانید با وارد شدن به بخش نظرات سوالات را ببینید و به آن ها جواب دهید و آن ها را تایید کنید تا زیر فرم نشان داده شود.

یک قابلیت دیگری که این افزونه دارد این است که به شما این اجازه را می دهد که در بخش ساید بار سایت هم این سوالات و حتی فرم ارسال را داشته باشید. وقتی که میخواهید یک شورتکد ویژه این کار را بگذارید باید در فیلد محل مورد نظر گزینه ی ابزارک ها را انتخاب کنید و سپس در تنظیمات و فیلد های پایین تر از آن می توانید تغییر ها را انجام دهید و حتی فرم را حذف کنید تا فقط متن پرسش و پاسخ ها را در ساید بار سایت و ابزارک ها بماند. یک نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید این است که با تغییر گزینه ی فیلد تغییر محل مورد نظر فیلد دیگری باز می شود که از شما آیدی مربوط به یک نوشته و یا برگه را می خواهد. برای ساختن شورتکد ابزارک ها ابتدا باید یک شورتکد ویژه برگه ها یا نوشته ها درست کنید و سپس بعد از ساخت برگه و یا نوشته ، آیدی آن برگه / نوشته را در فیلد آیدی برگه / نوشته بنویسید.

دانلود افزونه Ask me anything

خب دوستان یکی دیگر از آموزش های وردپرس به پایان رسید. در آموزش های بعد با پوسته وردپرس جدید و قالب وردپرس جدید در خدمت شما عزیزان هستیم. پیروز باشید.

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس خبریامنیت وردپرس.منبع :بیگ تم