مشکلات نرم‌افزاری آیفون ۸؛ هراسی در دل اپل

به گزارش شرکت Fast Company، مهندسان و طراحان آیفون ۸ اپل که قرار است در ماه شهریور (سپتامبر) عرضه شود، با نگرانی و اضطراب فراوان درحال رفع مشکلات نرم‌افزاری هستند که ممکن است باعث تاخیر در تولید انبوه آن شود. زومیت را همراهی کنید.

به نقل از یک منبع معتبر، کارکنان شرکت اپل در حال حاضر در وضعیت مضطربی قرار دارند و در صورت حل نشدن مشکلات موجود، آیفون ۸ انقلابی اپل ممکن است بدون بهره‌مندی از ویژگی‌های نوین فناورانه وارد بازار شود.

آیفون 8

مقاله مرتبط:

یکی از قابلیت‌هایی که ممکن است با تاخیر در معرفی مواجه شود، پشتیبانی از فناوری شارژ بی‌سیم است. طبق گفته‌ها، اپل در نظر دارد که از فناوری شارژ بی‌سیم القایی در آیفون ۸ استفاده کند؛ اما شایعات از وجود شارژر مستقلی حکایت میکنند که باید جداگانه خریداری شود. بنا بر اظهارات به اشتراک گذاشته شده‌ی جان گروبر، وبلاگ نویس مشهور اپل، کوپرتینونشین‌ها ممکن است تا سال آینده‌ی میلادی جاری و تا زمان انتشار سیستم عامل iOS 11.1، هیچ گونه لوازم جانبی مبتنی‌بر فناوری شارژ بی‌سیم القایی به بازار عرضه نکنند.

در حالی که جان گروبر هیچ توضیحی در این زمینه ارائه نداده است، شرکت فَست کمپانی اظهار می‌کند که مسايل نرم‌افزاری باعث ایجاد مشکل شده است و مشکلی در اجزای سازنده‌ی دستگاه وجود ندارد.‌ اگر نرم‌افزار آماده نبوده و دارای مشکل باشد، به احتمال قوی فناوری شارژ بی‌سیم در مرحله‌ی آغازین عرضه‌ی آیفون ۸ قابل دسترس نخواهد بود.

به علاوه، گفته می‌شود که اپل به شدت با سنسور تشخیص چهره‌ی سه بعدی که قرار است درون دوربین جلویی آیفون ۸ قرار بگیرد، به مشکل برخورده است. طبق شایعاتی که تاکنون منتشر شده، حسگر یاد شده که سیستم اسکن چهره را در دستگاه فعال می‌کند، می‌تواند جایگزین حسگر تشخیص اثر انگشت موسوم به تاچ آیدی شود. بدون این‌که بخواهیم وجود چنین مشکلاتی را تایید کنیم، به گفته‌ی منابع ما اپل قصد دارد تا سنسوری بسازد که کاملا قابل اعتماد و ایمن باشد. دوباره باید اظهار کنیم که مشکلی در حسگر سخت‌افزاری وجود نداشته و مشکل مربوط به بخش نرم‌افزار است.

آیفون 8 اپل

منبع ما اعتقاد دارد که به احتمال زیاد شرکت اپل به موقع مشکل نرم‌افزاری را مرتفع خواهد کرد؛ اما در صورت عدم موفقیت به موقع، کوپرتینونشین‌ها می‌توانند سنسور سخت‌افزاری را در آیفون ۸ جایگذاری کرده و با انتشار یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در ماه‌های آینده، آن را فعال کنند. منبع شرکت فَست کمپانی در مورد حسگر تاچ آیدی، اعتقاد دارد که اپل هنوز هم می‌تواند روی ادغام کردن آن با صفحه نمایش کار کرده و به موفقیت برسد. طبق گزارشی که دیروز از سوی شرکت سرمایه‌گذاری KeyBanc Capital Market منتشر شده، اپل در حال تلاش برای قرار دادن حسگر اثر انگشت زیر شیشه‌ی نمایشگر دستگاه بوده و فقط چند هفته برای حل مشکل یاد شده فرصت دارد.

به دلیل این‌که طراحی محصول نهایی چندین ماه قبل از تولید انبوه به پایان می‌رسد، مورد آخر بعید به نظر می‌رسد. با این حال، منبع شرکت فست کمپانی گزارش یاد شده را محتمل دانسته و اظهار کرده است که احتمالا در نهایت حسگر تشخیص اثر انگشت زیر صفحه نمایش آیفون انقلابی جاسازی خواهد شد. منبع همچنین اظهار کرده که ویژگی‌های نهایی آیفون ۸ می‌تواند تا پایان تابستان تغییر کند.

طبق گزارش چندین منبع قابل اطمینانی مانند بلومبرگ و مینگ‌چی کو به عنوان تحلیل‌گر موسسه‌ی KGI Securities، شرکت اپل سیستم برتر تشخیص چهره را برای جایگزینی با حسگر تاچ آیدی به تصویب رسانده است و فعلا صحت اطلاعات منتشر شده به وسیله‌ی شرکت فست کمپانی تایید نشده است. اما با توجه به تعداد شایعات متناقض شنیده شده در طول توسعه‌ی گوشی هوشمند آیفون ۸، هنوز اظهار نظر و پیش‌بینی مشخصات نهایی آن دشوار است.

آیفون 8 اپل

قبلا هم شنیده‌هایی در مورد وجود مشکل با صفحه نمایش، حسگر سه بعدی و سنسور تاچ آیدی به گوش رسیده بود که همه‌ی آن‌ها باعث به وجود آمدن شایعات متعددی درباره‌ی مشکلات جدی تامین قطعه شد. مطابق با آخرین شایعات منتشر شده، گوشی هوشمند آیفون ۸ اپل که قرار است در کنار آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس به فروش برسد، ممکن است تا اواخر سال ۲۰۱۷ یا اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی به دلیل برنامه‌ریزی‌های مربوط به آزمون سخت‌افزاری و رسیدن به میزان تولید اسمی تعیین شده قابل دسترس نباشد.

آیا گوشی هوشمند آیفون ۸ اپل در نهایت یک گوشی انقلابی خواهد بود؟ با توجه به شایعات اخیر، ارزش خرید گوشی یاد شده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع: زومیت