مشخصات پرچمدار آینده هوآوی Mate 10 مشخص شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از سخت‌افزار، چندی قبل بود که مشخصات یک گوشی از هوآوی با نام مارسل معرفی شد. به تازگی نیز تیزری منتشر شد که در آن گوشی های هواوی که در آنها دوربین های دوگانه تعبیه شده بود را نشان می‌داد. این لیست با خواوی P9 و P9 پلاس گوشی های آپریل ۲۰۱۶ آغاز میشد و با هوآوی میت ۹ در نوامبر ۲۰۱۶ و P10 و P10 پلاس ادامه پیدا می‌کرد. در پایان این لیست تلفن بدون نامی بود که تاریخ معرفی آن ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷ بود و دراری هشتگی با عنوان #beyondthegalaxy (فراتر از کهکشان) بود. در این که گوشی فراتر از کهکشانی هوآوی، میت ۱۰ خواهد بود شکی نیست. اما نکته جالب این قضیه ربط میت ۱۰ به مارسل است.

ایوان بلس افشا کننده معروف، در توئیتر خود اعلام کرد که گوشی‌ای که مشخصات آن با کد مارسل منتشر شده بود، همان پرچمدار آینده یعنی میت ۱۰ است. به این ترتیب ما میدانیم که پردازنده میت ۱۰، از نوع Kirin 970 با معماری ۱۰ نانومتری خواهد بود. تراشه هشت هسته ای با معماری bigLITTLE دارای ۴ هسته Cortex-A73 با سرعت ۲٫۸ گیگاهرتز برای انجام وظایف سنگین و ۴ هسته Cortex-A53 برای کارهای کم مصرف است. پردازنده گرافیکی میت ۱۰ نیز از نوع Mali G-71 MP8 خواهد بود.

میت ۱۰ دارای یک صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی با وضوح ۲۱۶۰ × ۱۰۸۰ است. انتظار می‌رود که تنظیم دوربین دوگانه شامل یک جفت سنسور ۱۲ مگاپیکسلی، یکی رنگی و یکی مونوکروم است. این سنسورها به عکاسی در شرایط کم نور و سیاه و سفید کمک می‌کند. بنظر میرسد که میت ۱۰ حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد، اما ۱۰ اکتبر زمانی است که شما می‌توانید اطلاعات بیشتر و دقیقتری از این پرچمدار بدست آورید.

منبع:جام جم آنلاین