مزدا امن‌ترین خودروهای جاده‌ای را تولید می‌کند

هرکسی هنگام خرید ماشین جدید، معیارهای خاص خود را دارد. برای بسیاری از افراد، اولین و مهمترین چیز ایمنی خودرو است، و به همین علت خریداران باید وقت بیشتری را در نمایشگاه‌های خودرو جستجو کنند، تا خودروهای ایمن‌تری پیدا کنند.

مقاله‌های مرتبط:

در سال‌های اخیر شرکت‌های خودروساز ملاحظات ایمنی بیشتری را رعایت می‌کنند. از کیسه هوا گرفته تا سیستم‌های ترمز همگی به دنبال ایمنی بیشتر برای سرنشینان خودرو هستند. موسسه بیمه ایمنی بزرگراه یکی از موسساتی است که خودروها را از نظر ایمنی رتبه‌بندی می‌کند.

طبق نظر موسسه بیمه و ایمنی بزرگراه‌های امریکا ، نتایج تست‌ها نشان می‌دهد که این شرکت تنها خودروساز کاملی است که ادعا کند؛ ایمن‌ترین برند جهان است. حتی ولوو با شهرت جهانی برای ایمنی خودروهایش، امسال رتبه پلاس خود را برای S90 و XC90 جدید از دست داد (و هنوز هم وی‌۹۰ این شرکت آزمایش نشده است).

سیستم تغییر خودکار نور چراغ‌ها سیستمی است که در شب به طور خودکار نور بالا و نور پایین چراغ‌ها را برای راننده تغییر می‌دهد.

شاهکار مزدا برای یک رتبه پلاس دیگر برای CX-5 است که در پنج سال گذشته به بالاترین رتبه‌های ایمنی رسیده است. این کراس‌اور با ترمز اضطراری در سرعت پائین و چراغ‌های LED استاندارد ارائه می‌شود، اما برای آینده، نیاز به سیستم جلوگیری از تصادف با سرعت بالا و سیستم تغییر خودکار نور چراغ‌ها دارد.

مزدا ایمن‌ترین خودروساز

مزدا ایمن‌ترین خودروساز

CX-3 کوچکتر و CX-9 بزرگتر هر دو بالاترین رتبه را به دست آوردند، همان‌طور که مزدا۳ (سدان و هاچ بک) و مزدا۶ نیز چنین رتبه‌هایی به دست آوردند. این رتبه‌بندی تنها شامل میاتا MX-5 نمی‌شود، چرا که این موسسه ماشین‌های ورزشی کوچک را رتبه‌بندی نمی‌کند.

منبع: زومیت