مدل ۲۰۱۸ فورد GT؛ با الهام‌ از GT40 مدل ۱۹۶۷

در حال حاضر ، فورد GT یک سوپراسپرت منحصر به فرد است که طبق برنامه‌ریزی‌ها، در چهار سال آینده تنها ۱۰۰۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد. طبق گفته‌ی فورد پرفورمنس، رقم تولید این سوپراسپرت فقط به ۲۵۰ دستگاه در هر سال می‌رسد.

قرار است فورد در سال ۲۰۱۸ نمای ظاهری ویژه‌ای از این خودرو ارائه کند که الهام‌ گرفته از GT40 قرمز و سفید سال ۱۹۶۷ است، خودرویی که در آن سال قهرمانی مسابقات لمانز را به دست آورد. این مدل که به طور رسمی نسخه‌ی فورد GT-67 هریتیج نامگذاری شده است، اصلاحات ظاهری خاصی را به فضای داخلی و خارج خودرو اضافه می‌کند.

2018 Ford GT

دیو پریكاك، مدیر کل فورد پرفورمنس گفت:

هدف ما از تولید این جایگزین ارزشمند برای نسخه‌ی هریتیج ۲۰۱۷، ساخت نسخه‌ای بود که با آن بتوانیم دوباره پیروزی تاریخی خود در لمانز را با تیم آمریکایی دن گورنی و آ.ج فویت تکرار کنیم. نسخه‌ی ۲۰۱۸ فورد GT-67 هریتیج، با بهره‌گیری از ویژگی‌های مدرن یکی از بهترین خودروهای تاریخی فورد، شایسته پیروزی در هر رقابتی است.

تفاوت واضح این مدل در مقایسه با مدل‌های دیگر،  کیت بدنه اسپرت با جنس فیبر کربنی و نوارهای منحصر به فرد سفید در میان رنگ قرمز روشن بدنه خودرو است. ۲ هود بزرگ و بیضی شکل هم در انتهای درب‌ها طراحی شده است. علامت شماره یک روی کاپوت خودرو، نشان دهنده‌ی قهرمانی گورنی و فویت با خودروی GT40 است. چرخ‌های آلومینیومی ۲۰ اینچی با پوشش نقره‌ای از دیگر ارتقاهای مدل هریتیج ۲۰۱۸ است.

رنگ قرمز، در  فضای داخلی نسخه‌ی ۶۷ هریتیج استفاده شده است که در خط دوخت روکش چرمی جدید روی صندلی‌های فیبر کربن و همچنین روکش چرمی فرمان و کمربند ایمنی بکار گرفته می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

دیگر جزئیات شامل دسته دنده خاکستری رنگ، تکه دوزی با پوشش ضد زنگ در قسمت‌های مختلف داخل خودرو، همراه با فیبر کربن برای کنسول مرکزی و پانل درب‌های خودرو است. البته صفحه‌ی شناسایی سریال منحصر به فردی که خودرو را به عنوان یک نسخه‌ی “۶۷ Heritage Edition” تائید می‌کند، بسیار دوست داشتنی است.

2018 Ford GT

تولید محدود نسخه‌ی هریتیج در سال ۲۰۱۸، این خودروی اسپرت را بسیار نادر می‌کند. البته طراحی بسیار جالب فضای داخلی و بیرونی این خودروی فورد، برای ارزشمند دانستن طراحی آن کافی است. 

گالری تصاویر

منبع: زومیت