مدل کوپه و روباز مرسدس بنز کلاس C مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

به دنبال نمایش سدان C کلاس جدید مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸، برند آلمانی قصد دارد در نمایشگاه خودروی نیویورک از نسخه‌های کوپه و کابریولت بروز شده C کلاس رونمایی کند؛ این مدل‌ها شامل نسخه‌های اسپرت C43 AMG می‌شود. خودروهای مرسدس بنز C کلاس جدید دارای نسخه چهاردر کوپه و روباز خواهند بود ولی نسبت به نسل‌های گذشته تغییرات کمی در سبک طراحی دارند.

سبک طراحی ظاهر این خودروها بیش‌تر شبیه مدل چهاردر C کلاس است؛ در حال حاضر مدل‌های استاندارد جلوپنجره مشبک تک میله‌ای دریافت می‌کنند و قطعه دومیله‌ای به معنی طرح C43 خواهد بود. در عقب، نسخه‌های AMG دارای دیفیوزر برجسته‌تر و خروجی اگزوز دایره‌ای هستند.

2019 mercedes benz C-Class Coupe / مرسدس بنز کوپه کلاس C

تغییراتی که برای مدل تجدیدنظر شده کوپه و روباز مرسدس بنز اعمال می‌شود عمدتا کاربردی است، نه از نظر زیبایی‌شناسی. به عنوان مثال، چراغ‌های بازطراحی شده به نظر نمی‌رسد بسیار متفاوت باشند، اما آن‌ها در حالت استاندارد با چراغ‌های کاملا LED ارائه می‌شوند. در داخل، تمام مدل‌ها اکنون با صفحه نمایش ۱۰.۵ اینچی و سیستم اطلاعاتی و سرگرمی همراه هستند و سیستم دارای قابلیت یکپارچه‌سازی با گوشی هوشمند است. خریداران می‌توانند خودروی مرسدس بنز خود را به مجموعه‌ای از پنل ابزار دیجیتال ۱۲.۳ اینچی ارتقا دهند و یک فرمان چند منظوره نیز در دسترس قرار دارد که می‌تواند به عنوان کنترل از راه دور استفاده شود.

2019 mercedes benz c-class cabriolet / مرسدس بنز کلاس C کابریولت مدل 2019

ایمنی راننده با دریافت تغییراتی به سیستم هوشمند دستیار راننده موجود در مدل‌های کلاس S مجهز شده است؛ این سیستم شامل کنترل کروز انطباقی، پایش نقاط کور دید راننده، سیستم نگهداشتن خودرو بین خطوط حرکت، دستیار تغییر زمین، دستیار فرمان فعال، ترمز اضطراری اتوماتیک و سیستم فرمان خودکار اجتناب‌ناپذیر است. این مدل‌ها حتی از ارتباطات خودرو به X (تمام زیرساخت‌های اطراف) هم پشتیبانی می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد پیام‌های هشداردهنده‌ای در مورد شرایط رانندگی دریافت و ارسال کنند.

2019 mercedes benz c-class cabriolet / مرسدس بنز کلاس C کابریولت مدل 2019

2019 mercedes benz c-class cabriolet / مرسدس بنز کلاس C کابریولت مدل 2019

کوپه و کابریولت مرسدس بنز C300 از یک پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژ ۲.۰ لیتری استفاده می‌کنند که در حال حاضر ۲۵۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و ۱۴ اسب بخار بیش‌تر از مدل‌های قبلی قدرتمند شده است؛ گشتاور نیز به ۳۷۰ نیوتن‌متر محدود می‌شود. جعبه دنده اتوماتیک ۹ سرعته قدرت خروجی پیشرانه را به چرخ‌های عقب یا سیستم تمام چرخ محرک ۴Matic می‌فرستد. مرسدس بنز تخمین می‌زند که کوپه C300 بتواند در طول ۵.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد در حالی که بیشینه سرعت خودرو به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. مدل روباز مرسدس بنز C300 نیز در زمان ۶.۱ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد و بیشینه سرعت نیز تفاوتی با مدل کوپه ندارد.

مقاله‌های مرتبط:

مدل‌های کوپه و روباز C43 AMG نیز دارای پیشرانه ۳.۰ لیتری خورجینی ۶ سیلندر با توربوشارژ دوگانه است که ۳۸۵ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که نسبت به قبل ۲۳ اسب بخار اضافی دریافت کرده است. این مدل‌ها نیز دارای جعبه دنده اتوماتیک ۹ سرعته و سیستم تمام چرخ محرک ۴Matic به صورت استاندارد هستند. کوپه مرسدس بنز C43 AMG به ۴.۵ ثانیه و مدل روباز نیز به ۴.۶ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت نیاز دارند؛ بیشینه سرعت هر دو مدل نیز به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مانند مدل‌های سدان C کلاس مرسدس بنز، نسخه‌های کوپه و کابریولت نیز تا اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در ایالات متحده آمریکا در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود. هنوز قیمت این مدل‌ها مشخص نشده است اما در زمان‌های نزدیک به عرضه نهایی محصولات تکلیف آن نیز مشخص می‌شود.

منبع: زومیت