محدودیت غیر رسمی فیسبوک برای ذخیره تصویر

به گزارش جام جم کلیک ، رواج یافتن این اقدامات با توجه به اینکه آپلود تصاویر هیچ محدودیتی در فیسبوک ندارد اصلاً عجیب نیست و فیسبوک نیز بی چون و چرا این تصاویر را ذخیره می کند. اما به نظر می رسد که کاسه صبر این شبکه اجتماعی هم سر ریز شده و قصد دارد جلوی ساخت بی رویه آلبوم های تصویری را بگیرد.

بر اساس آخرین گزارشات، فیسبوک سعی دارد برای منع کاربران از ادامه این رویه اقداماتی انجام دهد. این شرکت اخیراً نوتیفیکیشن هایی را به کاربران ارسال می کند تا آنها را به دانلود اپلیکیشن Moments متقاعد کند. این اپلیکیشن که سال گذشته توسط فیسبوک راه اندازی شد بر روی ذخیره سازی مخفی تصاویر تمرکز دارد اما کاربران می توانند انتخاب کنند که تصاویر خود را با چه افرادی به اشتراک بگذارند.

ایده این اپلیکیشن ایده جدیدی نیست اما می توان گفت که ما با یک اپلیکیشن اختصاصی تصاویر طرف هستیم. بر اساس نوتیفیکیشن ها و ایمیل هایی که به کاربران ارسال شده، فیسبوک قصد دارد تصاویری که به طور مخفیانه از داخل گوشی کاربران به حساب کاربری فیسبوکشان منتقل شده را پاک کند و اگر کاربری به نگه داشتن این دسته از تصاویر علاقه دارد، باید اپلیکیشن Moments را دانلود کند.

فیسبوک پیش از این نیز اقدامات دیکتاتور مابانه ای انجام داده است و اگر به خاطر داشته باشید با حذف بخش داخلی پیام رسانی از اپلیکیشن اصلی، کاربران را مجبور به استفاده از اپلیکیشن مسنجر کرد. اخیراً نیز این تاکتیک یک بار دیگر تکرار شد اما این بار برای نسخه وب موبایلی که بسیاری از بخش های آن با بروزرسانی های جدید تغییر نمی کرد.

منبع: تک شات

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع