مجوز گرانی خودرو ابلاغ شد

۱۳ تیرماه بود که رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با حضور در جمع خبرنگاران اعلام کرد که مجوز افزایش قیمت تعدادی از خودروهای پرتیراژ داخلی که به‌نوعی در بازار خودرو انحصاری هستند و رقیب جدی برای آن‌ها وجود ندارد، صادر شده است. حال امروز خبرها حاکی از آن است که این مصوبه روز گذشته از طرف شورای رقابت به خودروسازان داخلی و شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو ابلاغ شده است.

مقاله‌ي مرتبط:

طی آخرین جلسه‌ شورای رقابت که ۱۲ تیرماه جهت بررسی درخواست افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی، برگذار شد؛ مجوز افزایش قیمت تعدادی از خودروها مانند پراید، تیبا، سمند گروه پژو، تندر ۹۰ و سمند صادر شد. بر اساس این مصوبه قیمت خودروهای پراید و تیبا حداکثر ۱.۵ درصد، سمند، پژو و تند ۹۰ دستی نیز حداکثر ۳ درصد افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد. در گروه محصولات پارس خودرو نیز تندر ۹۰ اتوماتیک مجوز افزایش ۱.۸۸ درصدی را کسب کرده است.

سایپا پراید

پیش از این تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش سایپا، اعلام کرده بود که به محض دریافت رسمی ابلاغیه از طرف شورای رقابت، سایپا قیمت پراید، تیبا و تندر ۹۰ را تا حداکثر ممکن افزایش خواهد داد. بدین ترتیب باید انتظار داشت از فردا، قیمت رسمی پراید و دیگر محصولات سایپا که مشمول مجوز افزایش قیمت هستند؛ جهش قیمتی را تجربه کنند. هنوز مسئولان ایران‌خودرو در رابطه با اجرای مصوبه اخیر شورای رقابت و درصد افزایش قیمت محصولاتشان اظهار نظری نکرده‌اند.

منبع: زومیت