مایکروسافت برای آیپدهای اپل، یک کاور جدید آماده می‌کند

مایکروسافت پذیرفته که در بازار گوشی‌های هوشمند، جایی برای محصولات این شرکت نیست و همین موضوع باعث شده تا روی عرضه برنامه‌های محبوب خود برای سیستم‎عامل آی‌او‌اس و اندروید متمرکز شود. هرچند، به‌نظر می‌رسد که عدم خودباوری مایکروسافت به بازار تبلت‌ها نیز سرایت کرده و به همین جهت، مایکروسافت به طراحی کاور جدیدی برای تبلت‎های آپید روی آورده است. 

در ماه آوریل، مایکروسافت تعداد فایل متنی با فرمت PDF مربوط به محصولات مجهز به باتری لیتیوم را در وب‎سایت خود آپلود کرده است که بیشتر آن‏‌ها به محصولات این سازنده مانند هولولنز، سرفیس بوک، پک باتری برای ایکس‌باکس و ده‌ها گوشی موبایل مربوط می‎شود. اما یکی از این محصولات از بقیه بیشتر جلب‌توجه می‏‌کند؛ آن‏طور که پیداست، مایکروسافت یک کاور جدید را برای تبلت‏‌های اپل توسعه می‎دهد.

به کاور جدید مایکروسافت برای تبلت‌‏های آیپد با نام «Touch Cover» اشاره شده و شماره مدل آن نیز، ۱۷۱۹ است. با این‏‎حال، مشخص نیست که کاور جدید مایکروسافت، چگونه خواهد بود یا چه کاربردهای خاصی را در اختیار کاربران قرار می‎دهد؛ زیرا این فایل PDF، شامل هیچ تصویر، طرح مفهومی یا رندری از تاچ کاور نیست.

با این‎حال، فایل پی‌دی‌‏اف مربوط به این کاور بررسی شده است و به‌‏نظر می‏‌رسد که تاچ کاور مایکروسافت برای تبلت‎های آیپد، از یک باتری لیتیوم با ظرفیت کم استفاده خواهد کرد. به همین جهت، گمان می‎رود که کاور جدید مایکروسافت به یک صفحه‌کلید بی‌‏سیم نیز مجهز شده باشد. انتخاب نام «تاچ کاور» برای کیس‌های مربوط به تبلت آیپد، چندان جدید نیست؛ مایکروسافت پیش‎تر نیز تعدادی کیس‌ را برای تبلت‌های سرفیس در گذشته عرضه کرده است که از صفحه‏‌کلید استفاده می‌‏کند.

اینکه آیا مایکروسافت تصمیم به عرضه تاچ کاور برای تبلت‌های آیپد دارد یا خیر؛ هنوز مشخص نیست. اما در طی چند سال اخیر، همکاری مایکروسافت و اپل افزایش یافته است. این موضوع در نهایت، باعث شد تا مجموعه آفیس در سال ۲۰۱۴ برای گوشی‌های آیفون و تبلت‎های آیپد منتشر شود. به همین جهت، استفاده کاور برای این برنامه‌‏ها که استفاده از آن‏‌ها با صفحه‎‏کلید راحت‏‌تر است، تجربه بهتری را به کاربران تبلت‌‏های آیپد انتقال می‏‌دهد.

منبع: زومیت