مایکروسافت با همکاری بی ام و، اسکایپ را به درون خودروها می‌آورد

این خودروساز آلمانی جزو اولین شرکت‌هایی بود که سرویس‌های آفیس ۳۶۵ را درون خودروهای خود قرار داد و این قابلیت جدید نیز امکان برقراری جلسات ویدئویی درون خودرو و با استفاده از سیستم سرگرمی داخلی را برای صاحبان خودروها فراهم می‌کند.

این سیستم از طریق راه‌اندازی اعلانیه‌ها برای جلسات کار می‌کند و به رانندگان امکان می‌دهد تا بدون نیاز به وارد کردن دستی شماره‌ی مورد نظر، تماس خود را برقرار سازند. علاوه بر این بی‌ام‌و یکپارچگی بالایی را با تقویم‌ها، مخاطبان و لیست‌های انجام کار از طریق مایکروسافت اکسچنج سرور برقرار خواهد کرد. بی‌ام‌و قصد دارد پیش از گسترش این قابلیت جدید در کشورهای دیگر، ابتدا آن را برای کشورهای فرانسه، آلمان و بریتانیا فعال کند.

بی‌ام‌و همچنین ابتدای سال جاری اعلام کرد که قصد فعال‌سازی دستیار صوتی مایکروسافت کورتانا را درون برخی از خودروها به عنوان بخشی از چشم‌انداز خودروهای متصل مایکروسافت دارد. بی‌ام‌و قصد دارد تا امکان دسترسی رانندگان به کورتانا را از طریق یک نمایشگر داشبورد با قابلیت دسترسی آسان به لیست‌های انجام کار، یادآوری‌ها، اخبار، وقایع و دیگر ویژگی‌ها کورتانا فراهم کند.

منبع: زومیت