ماک از کشنده‌ی جدید آنتم، رونمایی کرد

کامیون‌ها و کشنده‌ها، روی دیگری از صنایع خودروسازی هستند. آن‌ها هدفی متفاوت در جاده‌ها دنبال می‌کنند و به همین دلیل مقررات، الزامات و اولویت‌های متفاوتی در مقایسه با سایر خودروها دارند. با تمام این تفاسیر، خودروهای سنگین و مالکان آن‌ها مشکلاتی مشابه خودروهای سواری دارند و در این زمینه متمایز نیستند. در هفته گذشته، شرکت ماک در جریان نشست سالیانه MGDS، از کشنده آنتم (Anthem) رونمایی کرد؛ کشنده‌ای که آمده تا بخشی از مشکلات حمل و نقل سنگین طولانی مدت را برطرف کند.

ماک، حدود ۱۱۷ سال است که مشغول ساخت کامیون و کشنده بوده و ید طولایی در این زمینه دارد. سابقه‌ی ماک در خودروسازی و صنایع سنگین، از تعداد زیادی از بازیگران اصلی عرصه‌ی خودروسازی، بسیار بیشتر است و بازاری را که در آن فعالیت می‌کند، به خوبی می‌شناسد. با نگاهی دقیق‌تر به جزئیات آنتم، می‌توان پی برد که این محصول جدید، شبیه یک هتل لوکس متحرک است و شباهتی به کشنده‌های دیگر این شرکت و یا سایر شرکت‌ها ندارد. بدنه‌ی خارجی آنتم به گونه‌ای طراحی شده تا مصرف سوخت را به حداقل برساند و نسبت به محصولات فعلی، یک جهش بسیار خوب در زمینه‌ی آیرودینامیک دارد.

ماک

در ایالات متحده آمریکا، اقتصادی بودن مصرف سوخت را به عنوان کسری از یک گالن محاسبه می‌کنند؛ بنابراین حتی اگر در مصرف سوخت به اندازه‌ی یک قطره کوچک نیز صرفه‌جویی شود، آن را شمارش می‌کنند. آنتم از یک کاپوت جدید، آینه‌های جدید و سپر جلوی جدید بهره می‌برد و می‌توان جلو پنجره‌ای برجسته را به خوبی مشاهده کرد که نام ماک روی آن نوشته شده است. ماک برای این کشنده جدید، از شاسی مقاوم‌تر با پوشش جدید نیز استفاده کرده است. ماک می‌گوید که آزمایش آیرودینامیکی این محصول در مرکز فضایی کندی واقع در فلوریدا انجام شده است.

برخی از موارد کوچک، مانند سیستم ضامن جدید به کاپوت اضافه شده است تا فرآیند باز شدن آن را ساده‌تر و سریع‌تر کند تا در زمان انجام بازرسی‌ها، صرفه‌جویی شود. تمام چراغ‌های بیرونی این کشنده نیز LED هستند و انرژی بسیار کم‌تری در مقایسه با گذشته مصرف می‌کنند.

ماک

در بخش داخلی نیز ماک سنگ تمام گذاشته و همه‌ی بخش‌ها را مجدداً طراحی کرده است تا تمامی کنترل‌ها و دستگیره‌های ضروری در دسترس راننده باشند. نگهدارنده لیوان و بخش مربوط به قرار دادن وسایل، اکنون ساده‌تر در دسترس هستند؛ همچنین کنترل‌های مربوط به سیستم تهویه هوا، گرم کننده و خنک کننده، ترمز دستی و دنده اکنون به صندلی راننده نزدیک‌تر هستند. راهنمای کنترل کروز و کنترل کشش نیز با لیزر روی آن‌ها حکاکی شده است تا به سادگی پاک نشوند و دوام بالایی داشته باشند.

ماک

اگر به تصاویر دقت کرده باشید، می‌بینید که قسمت پایین غربیلک فرمان تخت است؛ ماک می‌گوید این‌ طراحی به راننده کمک می‌کند که به راحتی از کشنده پیاده شده و یا سوار آن شود و پای او به فرمان برخورد نکند. کنترل‌های مربوط به پخش بلوتوث سیستم صوتی نیز روی فرمان قرار گرفته‌اند تا کنترل پخش موسیقی و پاسخ به تماس‌های تلفنی ساده‌تر باشد. ماک برای این کشنده، یک نمایشگر ۷ اینچی نیز در نظر گرفته که مجهز به اپل کارپلی و سیستم ناوبری تام‌تام است. این نمایشگر را می‌توان به دوربین‌های اضافه خارجی نیز متصل کرد.

قسمت خواب کشنده نیز ۳۵ درصد بزرگ‌تر از کشنده‌های فعلی شده است و ارتفاع بخش خواب نیز به ۱.۷۷ متر افزایش یافته است تا رانندگان بتوانند به راحتی بایستند. البته کابین این کشنده دارای پیکربندی‌های مختلفی است و می‌توان نسخه بزرگ با حجم ۷ متر مکعب را نیز انتخاب کرد. در قسمت خواب این کشنده، یک تلویزیون ۲۴ اینچی، کنترل‌های تهویه هوا و یک پریز ۱۲۰ ولتی به همراه درگاه یو‌اس‌بی قرار گرفته است. در سمت صندلی سرنشین دوم، یک یخچال کوچک نیز قرار دارد. مانند بخش خارجی، چراغ‌های داخلی نیز همگی LED هستند.

ماک

ماک برای کشنده آنتم، پیشرانه‌ دیزلی ۱۱ لیتری ماک MP7 با قدرت ۴۲۵ اسب بخار و گشتاور ۲۱۱۵ نیوتن متر و پیشرانه دیزلی ۱۳ لیتری ماک MP8 با قدرت ۵۰۵ اسب بخار و گشتاور ۲۵۲۱ نیوتن متر را در نظر گرفته است. این دو پیشرانه به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا سرویس و تعمیر آن‌ها کاملاً ساده باشد و از پوشش دو تکه برای آن‌ها استفاده شده است. یک دریچه‌ی ورودی جدید نیز کمک می‌کند که کشنده پس از استارت زدن در دمای پایین، خیلی سریع گرم شود. این دو پیشرانه، به همراه گیربکس ۱۲ سرعته اتوماتیک-دستی mDRIVE ماک عرضه می‌شوند. عملکرد آن نیز به این صورت است که ابتدا رایانه سرعت کشنده را اندازه می‌گیرد و دنده‌ی صحیح را انتخاب می‌کند. ماک می‌گوید که گیربکس‌های ۱۳ و ۱۴ سرعته نیز برای انتخاب در دسترس هستند.

پیش فروش آنتم هم اکنون آغاز شده است؛ اما اوایل سال ۲۰۱۸ به مشتریان تحویل داده می‌شود.

منبع: زومیت