لپ تاپ مفهومی ریزر در CES 2017 به سرقت رفت


ریزر تایید کرده که لپ‌تاپ مفهومی این شرکت با ۳ نمایشگر دزدیده شده است. برای یابنده‌ی این لپ‌تاپ ۲۵ هزار دلار جایزه در نظر گرفته شده است.

ریزر، تولیدکننده‌ی مطرح تجهیزات گیمینگ، حضور پررنگی در نمایشگاه CES امسال داشت؛ اما این رویداد برای کمپانی آمریکایی با پایان خوشی همراه نبود. طی خبری متفاوت در میان اخبار بازی، این تولیدکننده ساعاتی پیش اعلام کرد که در آخرین روز نمایشگاه، دو نمونه‌ی اولیه‌ی محصول از غرفه‌اش دزدیده شده است!

مین لیانگ تان، مدیرعامل ریزر، در این‌باره در فیس‌بوک نوشت:

لحظاتی پیش به من خبر دادند که همین امروز دو دستگاه از نمونه‌های اولیه‌ی‌مان از غرفه‌ی ما در CES سرقت شده است. ما گزارش‌های مورد نیاز را آماده کرده‌ایم و هم‌اکنون با همکاری مدیریت نمایشگاه و دستگاه‌های اجرای قانون سرگرم رسیدگی به این مشکل هستیم.

لیانگ تان همچنین احتمال ارتباط این ماجرا با جاسوسی شرکت‌های رقیب را رد نکرد و نوشت:

ما با دستبرد، سرقت و جاسوسی صنعتی، چنانچه به این ماجرا مرتبط باشد، به‌شدت برخورد می‌کنیم. این کار، تقلب است و ما میانه‌ی خوبی با تقلب کردن نداریم. مجازات‌ چنین جرم‌هایی بسیار سنگین است و هرکسی که مرتکب چنین اقدامی شده، چندان بهره‌ای از عقل نبرده است.

هنوز برای‌مان مشخص نیست که محصولات سرقت‌شده کدام‌ها بوده‌اند؛ اما پروژکتور کروما (پروژه‌ی آریانا) و لپ‌تاپ گیمینگ سه نمایشگره (پروژه‌ی والری) از  جمله محصولات ریزر بودند که بیشترین توجهات را در CESS به سوی خودشان جلب کردند.

این اولین‌باری نیست که ریزر قربانی چنین حرکتی می‌شود. سال ۲۰۱۱ نیز طی اتفاقی مشابه، دو دستگاه از نمونه‌های آزمایشی لپ‌تاپ Blade از مرکز تحقیقات و توسعه‌ی این کمپانی در سن‌فرانسیسکو دزدیده شد.

ریزر برای یابنده‌ی این لپ‌تاپ ۲۵ هزار دلار جایزه نیز در نظر گرفته است.منبع :زومیت