قیمت رنو داستر و سیمبل تولیدی در ایران کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است

مقاله‌های مرتبط:

ساعاتی پیش و پس از عقد قرارداد همکاری رنو با سازمان گسترش و نوسازی کشور و شرکت پرتو نگین ناصح، منصور معظمی، رئیس هیئت مدیره سازمان گسترش از تولید و عرضه‌ی رنو داستر و سیمبل به بازار در انتهای سال آینده و با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد. 

قرارداد امروز ایدرو و رنو، هفتمین قرارداد کلان در بخش صنعت خودروسازی کشور است. در همین راستا نیز مجموعه‌ای در ساوه برای تولید خودروهای رنو در ایران خریداری و تدارک دیده شده است. 

در مرحله‌ی اول خودروهای رنو سیمبل و داستر برای تولید در کشور در نظر گرفته شده‌اند. در ابتدا ۴۰ درصد خودروهای مذکور تولید داخل خواهد بود که در ادامه‌ی همکاری رنو با ایدرو و پس از یک سال و نیم این میزان به ۶۰ درصد خواهد رسید. 

منصور معظمی در رابطه با قرارداد منعقد شده و شرایط فعالیت رنو در ایران گفت:

در حال حاضر خودروهای تولیدی داخل از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. در همین راستا نیز باید اقدامات لازم برای حل این مشکل انجام شود.

صادرات خودرو نیز یکی از مقوله‌های مهمی است که در بخش خودرو باید در نظر گرفته شود و امیدواریم همکاری با خودروسازان مطرح جهانی راه‌حلی برای گسترش آن باشد. 

مقاله‌های مرتبط:

رنو داستر در حال حاضر با قیمت بیش از ۱۱۰ میلیون تومان در کشور به فروش می‌رسد که با توجه به گفته‌های مدیر سازمان گسترش و نوسازی، شاهد کاهش قیمت حداقل ۱۰ درصدی خودرو خواهیم بود. رنو سیمبل نیز هم‌‌اکنون با قیمت ۸۰ میلیون تومان در کشور عرضه می‌شود که با توجه به عقد قرارداد جهت تولید آن در داخل کشور می‌‌توان انتظار کاهش قیمت ۱۰ درصدی آن را نیز داشت. 

منبع: زومیت