قیمت آیفون ۸ و گلکسی نوت ۸ در ایران چقدر است؟ + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجی رو، دو آیفون ۸ و ۸ پلاس طبق برنامه زمانی اعلام‌شده توسط اپل از چند روز پیش عرضه شدند. طبق همین برنامه زمانی باید در اواسط آبان ماه منتظر عرضه آیفون ایکس باشیم. اما درهرصورت قسمت عجیب ماجرا این است که این دو محصول جدید اپل یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس حتی با وجود اینکه اپل در ایران هیچ‌گونه فروشگاه رسمی و یا توزیع‌کننده‌ای هم ندارد از همان ساعات ابتدایی شروع عرضه رسمی در دسترس بودند.

قصد نداریم به نحوه ورود این محصولات به کشور و اینکه آیا از روش‌های قانونی واردشده‌اند یا خیر بپردازیم اما به‌طورکلی در نبود توزیع‌کننده رسمی برای هر کالایی که مورد اقبال مصرف‌کنندگان باشد واسطه‌ها تعیین‌کننده قیمت و خدمات پس از فروش محصولات خواهند بود. واسطه‌ها در زمان خرید به شما قول‌هایی از قبیل ۷ روز ضمانت تعویض و یا ۱ سال ضمانت را می‌دهند اما زمانی که برای استفاده از خدمات ضمانت نامه به آن‌ها مراجعه کنید درمی‌یابد که ضمانت این محصولات جز وعده چیز دیگری نیست.

از نظر قیمت هم همیشه در ابتدا عرضه هر محصول جدید توسط اپل و دیگر کمپانی‌ها که طرفداران زیادی دارند افراد سودجو اقدام به فروش این محصولات با قیمت‌های کاذب می‌کنند. از آنجا که تقاضا برای این محصولات حتی با قیمت کاذب هم وجود دارد و نظارتی هم بر روی قیمت‌گذاری آن‌ها انجام نمی‌شود بنابراین روند کاهش قیمت نیز به‌کندی صورت می‌گیرد. قیمت اعلامی اپل برای دو آیفون ۸ و ۸ پلاس به ترتیب ۶۹۹ دلار و ۷۹۹ دلار است اما قیمت آیفون ۸ در ایران به شرح زیر است:

قیمت آیفون ۸ با حافظه ۶۴ گیگابایتی: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
قیمت آیفون ۸ با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی: ۴ میلیون تومان
قیمت آیفون ۸ پلاس با حافظه ۶۴ گیگابایتی: ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
قیمت آیفون ۸ پلاس با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی: ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان

اگر قیمت دلار امروز را اندکی بیشتر و ۳۹۰۰ تومان در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد که این واسطه‌ها چه سود هنگفتی از طریق عرضه آیفون‌های جدید به جیب می‌زنند. در حقیقت شما در حال حاضر بیشتر از هزینه‌ای که باید در شرایط عادی برای آیفون ایکس بپردازید با خرید آیفون ۸ پلاس هزینه می‌کنید. بنابراین اگر قصد خرید آیفون دارید و هزینه‌ای که می‌کنید برایتان اهمیت دارد فعلاً منتظر پایین آمدن قیمت‌ها بمانید. نمی‌توان مشخص کرد که چه زمانی قیمت آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس به حد منصفانه خود می‌رسد اما پیش‌بینی می‌کنیم تا دو ماه دیگر و مدتی پس از عرضه آیفون ایکس شاهد شرایط مطلوبی باشیم.

اما پرچم‌دار سامسونگ چطور؟ آیا گلکسی نوت ۸ هم دچار شرایطی همچون آیفون‌ها است؟ با اینکه هنوز گلکسی نوت ۸ به‌طور رسمی وارد بازار ایران نشده است اما یک هفته از فروش اولین گلکسی نوت ۸ در ایران با قیمتی نزدیک به ۶ میلیون تومان می‌گذرد. قیمت اعلام‌شده توسط سامسونگ برای این محصول ۹۳۰ دلار است و قیمت فعلی آن در بازار به شرح زیر است:

قیمت گلکسی نوت ۸ با حافظه ۶۴ گیگابایت: ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

با مقایسه قیمت دلاری و ریالی گلکسی نوت ۸ متوجه خواهید شد که خرید آن در حال حاضر که هنوز نمایندگی‌ها شروع به عرضه نکرده‌اند هم انتخاب خیلی بدی نیست. اما درهرصورت تا چند هفته آینده و شروع عرضه رسمی شاهد کاهش قیمت بیشتری نیز خواهیم بود.

منبع:جام جم آنلاین