قابلیت تگ کردن به جیمیل اضافه شد

گوگل تغییرات زیادی در جیمیل (Gmail) اعمال کرده است. علاوه بر ویژگی‌های جدیدی که در کنفرانس گوگل I/O سال ۲۰۱۸ معرفی شد، مجددا شاهد تغییرات جدیدی در این برنامه کاربردی هستیم. یکی از ویژگی‌های جدیدی که به جیمیل اضافه شده،‌ قابلیت mention@ در ایمیل یا به عبارتی قابلیت تگ کردن نام‌ها در جیمیل است. با این ویژگی، کاربران به‌راحتی می‌توانند دیگران را تگ کنند.

می‌توانید با استفاده از name@ یا استفاده از name+ (در گوگل پلاس)‌ دیگران را تگ کنید. با این روش می‌توانید نام فرد را به گیرندگان اضافه کنید و نام آن کاربری که وی را تگ کرده‌اید به صورت مشخص های‌لایت شده در فهرست گیرندگان مشخص می‌شود. با استفاده از تگ کردن نام‌ها در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود و می‌توانید به جای اینکه به قسمت دریافت کننده ایمیل بروید و ایمیل فرد دریافت کننده را تایپ کنید یا آن را در فهرست دریافت کنندگان پیدا کنید،‌ به‌راحتی بتوانید با استفاده از روش تگ کردن با سرعت بالاتری برای وی ایمیل ارسال کنید. این قابلیت در حال حاضر در سیستم‌عامل اندروید و iOS جیمیل قابل استفاده نیست ولی نسخه وب جیمیل به این قابلیت جدید مجهز شده است.

مقاله‌های مرتبط:

جیمیل به‌تازگی چندین ویژگی مفید مبتنی بر هوش مصنوعی (AI)‌ را در اختیار کاربران قرار داده است. جدیدترین سرویس، ویژگی «Nudge» است. وقتی ایمیلی برای شما ارسال شده باشد و فراموش کرده باشید آنها را چک کنید،‌ این ویژگی به شما هشدار می‌دهد. ویژگی جدید «Nudge» در جیمیل به شما اجازه می‌دهد زمان و تاریخ مشخصی را برای ایمیل‌های خاص تنظیم کنید تا مجددا در صندوق ورودی‌تان نمایش داده شود. اگر فراموش کرده باشید آن ایمیل‌ خاص را باز کنید،‌ مجددا به صندوق ورودی شما ارسال شده و نمایش داده می‌شود. لذا این ویژگی به شما کمک می‌کند تا ایمیل‌های مهم خود را از دست ندهید. این ویژگی با کمک هوش طراحی شده است. 

این ویژگی در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه به شما نشان می‌دهد که ایمیل‌های خاصی به صندوق ورودی‌تان ارسال شده است. این ویژگی به صورت پیش فرض فعال خواهد شد،‌ ولی کاربر می‌تواند آن‌را به صورت دستی از طریق تنظیمات جیمیل غیرفعال کند. 

منبع: زومیت