فیس آیدی احتمالا روی همه آیفون‌ های ۲۰۱۸ اپل قرار می‌گیرد

طبق گزارش لوپ ونچر و تحلیل جین مانستر، فینیسار دومین تامین کننده‌ی بزرگ اپل در تولید VCSEL (لیزر نشر‌دهنده‌ی سطح حفره‌ی عمودی) روز پنج‌شنبه طی گزارشی از درآمد سه‌ماهه‌ی منتهی به اکتبر سال ۲۰۱۷، اعلام کرد که مالکیت یک کارخانه‌ی ۶۵ هزار متر مربعی را به‌دست آورده است. این کارخانه در منطقه‌ی شرمن-تکس واقع شده است و انتظار می‌رود در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کند؛ کارخانه‌ی جدید به شرکت فینیسار امکان می‌دهد تا محصولات بیشتری را برای شرکت‌هایی مانند اپل تامین کند.

طبق گزارش مانستر؛ با توجه به نزدیک بودن زمان تصاحب کارخانه و آغاز به کار رسمی و شفاف‌سازی‌های مالی آن، احتمالا شرکت اپل از هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای قرار دادن TrueDepth و Face ID روی تمامی مدل‌های آیفون در سال ۲۰۱۸ است.

مقاله‌های مرتبط:

اپل از VCSEL به‌منظور توانمند ساختن دوربین TrueDepth و Face ID در آیفون ۱۰ بهره می‌برد؛ VCSEL گاهی اوقات به‌‌عنوان ماژول‌‌های نور ساختار شناخته می‌شود و متشکل از پروژکتورهای نقطه‌ای (dot projector) در دستگاه‌های مدل‌سازی سه‌بعدی اپل است که شامل یک جریان نور (flood illuminator) مادون قرمز و دوربین‌های مادون قرمز و رنگی است که جهت تشخیص چهره در محیط‌های تاریک به‌کار می‌رود.

فینیسار اعلام کرده است که درآمد این شرکت در سه‌ماهه‌ی اول سال میلادی مبلغی میلیونی بوده است، اما پیش‌بینی می‌شود در هر سه‌ماه از آغاز ماه ژانویه این درآمد رشدی ده‌‌ها میلیون دلاری داشته باشد. تحلیل‌گران اشاره می‌کنند که با یک‌بار فعالیت کارخانه با ظرفیت کامل، درآمد حاصل از فروش VCSEL تا ۳۰ میلیون دلار افزایش پیدا خواهد کرد. در مقایسه، لومنتن بزرگ‌ترین تامین‌کننده‌ی VCSEL برای اپل، درآمدی حدود ۴۰ میلیون دلار در سه‌ماهه‌ی آخر منتهی به سپتامبر داشته است.

مانستر معتقد است با توجه به اعلامیه‌های فینیسار، این شرکت تاییده‌های نهایی از اپل را دریافت کرده است که به معنی حمل محموله‌های بزرگ این شرکت برای اپل در سال آینده است. افزایش تولید VCSEL نه تنها باعث استفاده‌ی آن‌ها در آیفون‌های نسل بعد می‌شود بلکه در کاهش محدودیت‌های فعلی موجودی قطعات آیفون ۱۰ که بخشی از سیستم دوربین TrueDepth است، نیز کمک می‌کند.

پیش‌بینی‌های مانستر بازتابی از تحلیل‌های KGI، مینگ چی-کو هستند؛ کسی که در ماه گذشته اعلام کرده بود که اپل به‌طور کامل در خط تولید آیفون‌های ۲۰۱۸ خود از Face ID به‌جای Touch ID استفاده خواهد کرد. کو معتقد است اپل سال آینده سه محصول را معرفی خواهد کرد؛ آیفون ۱۰ ارتقا یافته‌ی جدید، آیفون ۶.۵ اینچی با صفحه نمایش OLED و یک آیفون ۶.۱ اینچی با صفحه‌ی LCD که خریداران با بودجه‌ی پایین را هدف قرار می‌دهد.

منبع: زومیت